logo
Bezprzewodowy przedłużacz sygnału pilota IR Extender 200m 433MHz LKV388IR
nr katalogowy: 39899
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma LENKENG Technology. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowane urządzenie służy do przesyłania drogą radiową komend z dowolnego pilota IR na odległość do 200m. Dzięki temu można sterować sprzętami AV znajdującymi się poza normalnym zasięgiem pilota IR (znajdujących się w innym pomieszczeniu, za przeszkodami lub w dużej odległości). Urzadzenie składa się z nadajnika (Sender) oraz odbiornika (Receiver) które komunikaują się drogą radiową. Nadajnik posiada wbudowany czujnik (Sensor) podczerwieni który odbiera sygnały pilota, odbiornik zaś posiada emiter (Blaster) podczerwieni który wysyła sygnały się do sterowanego sprzętu. Dodatkowo (oprócz wbudowanych) w komplecie urządzenie posiada Sensor i Blaster na 1m kablach, które można podłączyć do nadajnika i odbiornika. Rozwiązanie takie pozwala na ukrycie nadajnika i odbiornika - zarówno pilot jak i obsługiwany sprzęt do prawidłowego działania muszą "widzieć" odpowiednio Sensor i Blaster - nie jest wymagane wtedy aby "widziany" był nadajnik i odbiornik.
Sender i Receiver komunikują się bezprzewodowo w paśmie 433MHz. W odróżnieniu od tańszych rozwiązań w celu uniknięcia zakłóceń, interferencji i przekłamań przekazu oferowany przedłużacz posiada Lock ID, czyli parowanie nadajnika z odbiornikiem które umożliwia przesyłanie sygnału wyłącznie między sparowanymi elementami (można wtedy posługiwać się naraz kilkoma przedłużaczami bez ryzyka wzajemnych zakłóceń).
Uwaga! Zarówno nadajnik jak i odbiornik wymagają zasilania 5V. W komplecie są 2 kable USB-DC które należy podłączyć do portów USB (np. w TV, komputerze itp.) lub do zasilacza USB 5V. W komplecie z urządzeniem nie ma zasilaczy. W razie potrzeby należy je kupić oddzielnie. Takie zasilacze można znaleźć w naszej ofercie tutaj.
Dane techniczne
Pasmo obsługiwanych sygnałów IR: 20-60kHz
Częstotliwość transmisji bezprzewodowej: 433MHz
Wzmocnienie: 10dBm
Zasięg transmisji: do 200m (przy braku przeszkód)

Nadajnik (Sender):
Złącza: gniazdo EXT IR IN do podłączenia dodatkowego Sensora IR, gniazdo zasilania 5V
Wymiary (szerokość/głębokość/wysokość bez antenki): 44/36/23mm
Długość antenki: 54mm
Masa: ok. 40g

Odbiornik (Receiver):
Złącza: gniazdo EXT IR OUT do podłączenia dodatkowego Blastera IR, gniazdo zasilania 5V
Wymiary (szerokość/głębokość/wysokość bez antenki): 44/36/23mm
Długość antenki: 54mm
Masa: ok. 40g

Zasilanie 2x5V/0.3A
Pobór prądu: 2x1.5W
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, 2 moduły transmisji IR na kablu 1m, 2 kable zasilania USB 1.5m oraz instrukcję obsługi
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu