logo
Przedłużacz extender HDMI+IR 4K/60Hz/30Hz po skrętce 30-60m LENKENG LKV672
nr katalogowy: 39897
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma LENKENG Technology. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany przedłużacz HDMI po skrętce umożliwia przesłanie sygnału HDMI oraz sygnału pilota IR pojedyńczą skrętką kat.6 lub wyższej na odległość do 60m. Przedłużacz obsługuje rozdzielczości do UHD 4K/60Hz, jest zgodny ze specyfikacją HDMI v2.0 oraz obsługuje szyfrowanie HDCP 2.2. Bardzo użyteczną funkcją oferowanego przedłużacza jest transmisja sygnału pilota wraz z sygnałem HDMI. Dzięki tej funkcji możliwe jest sterowanie z jednego miejsca zarówno źródłem (Tuner SAT, Dekoder TV kablowej, PS3 itp.) jak i odbiornikiem sygnału (TV, monitor, rzutnik).

Urządzenie składa się z dwóch elementów: nadajnika (Sender TX) oraz odbiornika (Receiver RX).
Sender łączymy kablem HDMI ze źródłem sygnału (odtwarzacz Blu-Ray, komputer, Tuner SAT, kamera HD itp.), Receiver zaś łączymy kablem HDMI z odbiornikiem sygnału (TV, monitor, rzutnik itp.). Do nadajnika i odbiornika podłączamy zasilacze, podłączamy nadajnik i odbiornik sygnału pilota oraz obie części łączymy ze sobą za pomocą pojedyńczego przewodu ze skrętki kategorii 6 (lub wyższej) zakończonego z obu stron wtykami RJ45 (czyli typowym patchcordem). Najczęstszym zastosowaniem oferowanego przedłużacza jest podłączenie dekodera/komputera/konsoli do TV/monitora na dużą odległość.
Urządzenie jest kompatybilne z HDMI v2.0 oraz zgodne z szyfrowaniem HDCP 2.2/1.4.

Uwaga! Do połączenia nadajnika z odbiornikiem zaleca się skrętkę kategorii 6, 6A lub 7 - najlepszy efekt daje skrętka ekranowana - minimalizuje się wtedy niebezpieczeństwo pojawienia się szkodliwych przepięć wynikających z różnic w potencjałach masy źródła i odbiornika sygnału HDMI. Wtyczki RJ45 na obu końcach skrętki montowane są w standardzie IEEE-568B czyli tak jak typowe patchcordy stosowane w sieciach Ethernetowych.
Dane techniczne
Sender:
Złącza: gniazdo HDMI IN typ A do podłączenia żródła sygnału, gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki, gniazdo modułu transmisji IR, gniazdo zasilania 5V
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 77/56/23mm
Masa: ok. 80g

Receiver:
Złącza: gniazdo HDMI typ A do podłączenia monitora, gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki, gniazdo modułu transmisji IR, gniazdo zasilania 5V
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 77/56/23mm
Masa: ok. 80g

Parametry:
Zasilacze 5V/2A
Pobór prądu: 2x3W
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, 2 moduły transmisji IR, dwa zasilacze 5V oraz instrukcję obsługi
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu