logo
Przedłużacz USB1.1 po skrętce kat 5E/6 60m LogiLink UA0021D
nr katalogowy: 39879
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Przedłużacz USB po skrętce umożliwia przedłużenie istniejącego kabla USB do 60m. Specyfikacja USB przewiduje maksymalną długość kabla USB jako 5m. Wiąże się to z tym, że na dłuższym kablu występują spadki napięć przesyłanego sygnału i w kablu o długości powyżej 5m występuje zbyt dużo przekłamań.
Oferowany przedłużacz korzystając z doskonałego medium transmisyjnego jakim jest skrętka kategorii 5E lub 6 oraz wbudowanego wzmacniacza umożliwia przedłużenie istniejącego kabla USB do długości max. 60m.
Przedłużacz składa się z dwóch elementów: części lokalnej (LOCAL-Transmitter) zakończonej wtykiem USB który wkładamy do gniazda USB komputera oraz części odległej (REMOTE-Receiver) do której wkładamy wtyk USB urządzenia podłączanego (kamera, drukarka, skaner, pendrive itp.) Obie części łączymy ze sobą za pomocą skrętki kategorii 5E (lub wyższej) zakończonej z obu stron wtykami RJ45.
Przedłużacz jest zgodny ze standardem USB 1.1, nie wymaga żadnych sterowników i działa z każdym systemem operacyjnym Windows oraz Mac OS.

Uwaga! Do połączenia części lokalnej i odległej zaleca się stosować skrętkę kategorii 5E lub 6 (nieekranowaną UTP lub ekranowaną FTP). Wtyczki RJ45 na obu końcach skrętki montowane są w standardzie IEEE-568B czyli tak jak typowe patchcordy stosowane w sieciach Ethernetowych.
Dane techniczne
Część lokalna - Transmitter: wtyk USB-A męski na kablu ok. 20cm (podłączany do komputera), gniazdo RJ45 żeńskie do podłączenia skrętki o dł. do 60m
Część odległa - Receiver: gniazdo USB-A żenskie na kablu ok. 20cm (do podłączenia urządzenia peryferyjnego USB), gniazdo RJ45 żeńskie do podłączenia skrętki o dł. do 60m
Standard przesyłanego sygnału: USB1.1 - 12Mb/s
Wymiary nadajnika i odbiornika (długość/szerokość/wysokość): 65/38/22mm
Masa (nadajnik+odbiornik): ok. 110g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu