logo
Przedłużacz USB2.0 po skrętce kat 5e/6 50m LogiLink
nr katalogowy: 39878
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Oferowany przedłużacz USB po skrętce umożliwia podłączenie do komputera urządzenia USB2.0 (lub oczywiście USB 1.1) na odległość do 50m. Specyfikacja USB przewiduje maksymalną długość kabla USB jako 5m. Wiąże się to z tym, że na dłuższym kablu występują spadki napięć przesyłanego sygnału i w kablu o długości powyżej 5m występuje zbyt dużo przekłamań. Oferowany przedłużacz USB2.0 po skrętce korzystając z doskonałego medium transmisyjnego jakim jest skrętka kategorii 5e lub6 oraz wbudowanego wzmacniacza umożliwia przedłużenie istniejącego kabla USB do długości max. 50m.
Przedłużacz składa się z dwóch elementów: części lokalnej (Nadajnik) zakończonej wtykiem USB typu A który wkładamy do gniazda USB komputera oraz części odległej (Odbiornik) do której wkładamy wtyk USB typu A urządzenia podłączanego (kamera, drukarka, skaner, pendrive itp.) Obie części łączymy ze sobą za pomocą skrętki kategorii 5e (lub wyższej) zakończonej z obu stron wtykami RJ45 obsadzanymi w standardzie IEEE-568B czyli tak jak w typowych patchcordach stosowanych w sieciach Ethernetowych.
Przedłużacz jest zgodny ze standardem USB2.0/1.1, nie wymaga żadnych sterowników i działa z systemem operacyjnym Windows XP/Vista/7/8/10 lub nowszym. Przedłużacz przesyła dane oraz zasilanie, z uwagi jednak na konieczność zasilania wewnętrznego wzmacniacza oraz straty na kilkudziesięciu metrach skrętki maksymalna wydajność prądowa portu USB na końcu wzmacniacza wynosi ok. 150mA. Jeśli podłączane urządzenie wymaga wyższego prądu niezbędne jest zastosowanie dodatkowego zasilacza podłączanego do odbiornika przedłużacza. Odbiornik posiada gniazdo zasilania DC niemniej zasilacz nie jest elementem sprzedawanego kompletu.

Uwaga! Do połączenia części lokalnej i odległej zaleca się stosować skrętkę kat.5e lub kat.6 z miedzianymi żyłami o możliwie dużym przekroju (małej oporności). Przy grubych żyłach przedłużacz zapewni wyższą wydajność prądową w porcie USB odbiornika.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB2.0/1.1, transfer max 480Mb/s
Złącza część lokalna - Nadajnik: wtyk USB-A męski na kablu ok. 30cm (podłączany do komputera), gniazdo RJ45 żeńskie do podłączenia skrętki o dł. do 50m
Złącza część odległa - Odbiornik: gniazdo USB-A żenskie (do podłączenia urządzenia peryferyjnego USB), gniazdo RJ45 żeńskie do podłączenia skrętki o dł. do 50m, gniazdo DC 1.3/3.5mm żeńskie do opcjonalnego podłączenia dodatkowego zasilacza 5V
Wymiary nadajnika i odbiornika (długość/szerokość/wysokość): 62/31/21mm
Masa (nadajnik+odbiornik): ok. 67g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu