logo
Przedłużacz extender HDMI+USB FullHD po skrętce 40/60m ATEN VE803
nr katalogowy: 39852
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana tajwańska firma ATEN, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany przedłużacz HDMI+USB po skrętce umożliwia bezstratne przesłanie sygnału HDMI oraz sygnału USB na odległość do 60m. Sygnał HDMI i USB przesyłany jest parą dwóch kabli skrętkowych przy czym do przesyłania obrazu i dźwięku służy jeden kabel, drugi zaś służy do przesyłania sygnału USB, negocjacji EDID oraz autentykacji HDCP. Przedłużacz zapewnia przesyłanie dźwięku i obrazu w rozdzielczości do FullHD 1080P na odległość do 40m lub 1080i na odległość do 60m. W ofercie posiadamy wzmacniacze HDMI ATEN VB802 podłączane szeregowo w torze skrętki umożliwiające wydłużenie dystansu przesyłanego sygnału o kolejne 40-60m.

Bardzo użyteczną funkcją oferowanego przedłużacza jest transmisja sygnału USB. Dzięki tej funkcji możliwe jest odległe podłączenie sprzętu USB do nadajnika sygnału (tunera SAT, komputera, rejestratora). Możliwe jest również używanie Extendera jako przedłużacza KVM czyli podłączenie klawiatury, myszki, ekranu dotykowego i monitora do komputera odległego do 60m.

Przedłużacz składa się z dwóch elementów: nadajnika sygnału (Transmitter - VE803T) oraz odbiornika sygnału (Receiver - VE803R).
Transmitter łączymy kablem HDMI oraz USB ze źródłem sygnału (komputer, rejestrator, Tuner SAT, kamera HD itp.), Receiver zaś łączymy kablem HDMI z odbiornikem sygnału (odbiornik TV, monitor, rzutnik itp.). Do Receivera podłączamy sprzęt USB (ekran dotykowy, klawiatura, myszka itp.) oraz zasilacz (Transmitter nie wymaga zasilacza - zasilany jest poprzez podłączony kabel USB). Obie części (Transmitter z Receiverem) łączymy ze sobą za pomocą dwóch przewodów skrętki kat. 5e/6/7 zakończonych wtykami RJ45. Najczęstszym zastosowaniem oferowanego przedłużacza jest podłączenie ekranu dotykowego - przez HDMI przesyłany jest obraz zaś po USB - sterowanie)
W Transmitterze jest przełącznik EDID służący do zmiany trybu przesyłanych informacji EDID/DDC. W trybie Bypass podłączony monitor/TV przesyła informacje o pożądanej rozdzielczości do źródła sygnału HDMI, w trybie Default rozdzielczość jest ustawiana przez źródło sygnału. Receiver przedłużacza posiada ośmiopozycyjny przełącznik EQ służący do eliminacji ew. migotania obrazu.

Przedłużacz jest kompatybilny ze specyfikacją HDMI 1.3b (3D, 24bit deep color, DOLBY True HD, DTS-HD Master Audio HDCP 1.1) oraz USB2.0/USB1.1. Obsługiwane rozdzielczości to WUXGA (1920x1200/60Hz) oraz FullHD (1920x1080/60Hz) i wszystkie niższe (przy czym rozdzielczości WUXGA oraz FullHD przenoszone są na odległość do 40m zaś niższe do 60m), prędkość transmisji USB to 12Mb/s

Uwaga! Do połączenia nadajnika z odbiornikiem zaleca się stosować skrętkę kategorii 5E/6/7 - najlepszy efekt daje skrętka ekranowana - minimalizuje się wtedy niebezpieczeństwo pojawienia się szkodliwych przepięć wynikajacych z różnic w potencjałach masy źródła i odbiornika sygnału HDMI. Wtyczki RJ45 na obu końcach skrętki montowane są w standardzie IEEE-568B czyli tak jak typowe patchcordy stosowane w sieciach Ethernetowych.
Dane techniczne
Nadajnik:
Złącza: 1x gniazdo HDMI typ A do podłączenia żródła sygnału kablem HDMI, 2xgniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat 5e/6/7 o dł. do 60m, gniazdo zasilania 5V, gniazdo USB2.0 typ B do podłączenia do portu USB (komputera, rejestratora itp.)
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 90/58/24mm
Masa: ok. 160g

Odbiornik:
Złącza: 1x gniazdo HDMI typ A do podłączenia monitora kablem HDMI, 2xgniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat 5e/6/7 o dł. do 60m, gniazdo zasilania 5V, gniazdo USB2.0 typ A do podłączenia sprzętu USB (klawiatura, mysz, panel dotykowy.)
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 90/58/24mm
Masa: ok. 160g

Parametry
Zasilacz 5V/1A (podłączany do odbiornika, nadajnik nie wymaga zasilacza - zasilany jest poprzez podłączony kabel USB)
Pobór prądu: nadajnik ok. 1W, odbiornik ok. 3.9W
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, zasilacz 5V podłączany do odbiornika, metalowe profile do ew. mocowania do podłoża oraz instrukcję obsługi
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu