logo
Przedłużacz HDMI FullHD po skrętce LAN TCP/IP 100m DELOCK
nr katalogowy: 39850
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, specyfikacja dostępna jest tutaj zaś instrukcja obsługi tutaj.

Oferowany przedłużacz HDMI po skrętce umożliwia przesłanie sygnału HDMI na odległość do 100m przy rozdzielczości FullHD. Urządzenie dokonuje konwersji sygnału HDMI do standardu TCP/IP. Zastosowana metoda konwersji M-JPEG (stosowana m. inn. w kamerach cyfrowych i kamerach IP) umożliwia przesyłanie sygnału pojedyńczą skrętką kat 5e/6 w paśmie 100Mb/s na dystansie do 100m, możliwe jest korzystanie z istniejącej sieci LAN, wydłużanie dystansu korzystając ze switchów i routerów LAN a nawet współdzielenie sieci Ethernetowej z innymi użytkownikami. Przedłużacz obsługuje rozdzielczości do FullHD (1080P), jest zgodny ze specyfikacją HDMI 1.3 i obsługuje szyfrowanie HDCP 1.2.

Przedłużacz składa się z dwóch elementów: części lokalnej (Sender) oraz części odległej (Receiver). Część lokalną łączymy kablem HDMI ze źródłem sygnału (odtwarzacz Blu-Ray, komputer, Tuner SAT, konsola, kamera HD itp.), część odległą zaś łączymy kablem HDMI z urządzeniem wyświetlającym (odbiornik TV, monitor, rzutnik itp.). Do obu części podłączamy zasilacze (w komplecie) oraz obie części łączymy ze sobą za pomocą skrętki kategorii 5e (lub wyższej) zakończonej wtykami RJ45 w standardzie 568B (czyli typowymi patchcordami) o długości do 100m.
Dystans transmisji można wydłużyć korzystając z sieci LAN z urządzeniami aktywnymi (router, switch, hub) - nadajnik i odbiornik posiadają własne adresy sieciowe pod którymi można je konfigurować:
Można też włączyć urządzenie do działającej sieci LAN i wspóldzielić strumieniowany sygnał HDMI z innymi użytkownikami - niezbędne jest wtedy posiadanie dodatkowych odbiorników. W komplecie oferowanego przedłużacza jest nadajnik i jeden odbiornik - w ofercie posiadamy również dodatkowe odbiorniki, które można dokupić oddzielnie:
Podłączonym do infrastruktury sieciowej urządzeniem można zarządzać z poziomu przeglądarki internetowej (nadajnik i odbiornik posiadają swoje unikalne adresy IP). Dostępne są funkcje zmiany adresu, wgrywawnia nowego firmwaru oraz resetowania.
Uwaga! Przy współdzieleniu strumieniowania HDMI w działającej sieci LAN 100Mb/s należy się liczyć ze spowolnieniem sieci (skompresowany sygnał HDMI zabiera sporą ilość dostępnego pasma i tym samym zmniejsza jego przepustowość dla innych sygnałów) - lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie Extendera w sieci Gigabit Ethernet (1Gb/s).
Dane techniczne
Część lokalna (Sender):
Gniazdo HDMI typA do podłączenia żródła sygnału kablem HDMI
Gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat. 5e lub 6 o dł. do 100m
Gniazdo zasilania 5V

Część odległa (Receiver):
Gniazdo HDMI typA do podłączenia odbiornika sygnału kablem HDMI
Gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat. 5e lub 6 o dł. do 100m
Gniazdo zasilania 5V

Parametry:
Zasilacze 5V/2A
Masa (bez zasilaczy): ok. 2x100g
Wymiary (nadajnika i odbiornika): 105/85/26mm
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, 2 zasilacze 5V/2A oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu