logo
Przedłużacz extender HDMI+USB+IR 4K/30Hz HDBaseT po skrętce 40/70m LENKENG LKV375KVM
nr katalogowy: 39849
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma LENKENG Technology. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany przedłużacz HDMI+USB+IR umożliwia przesłanie sygnału HDMI, USB oraz sygnału pilota IR na odległość do 70m. Dzięki zastosowanej technologii HD Base-T możliwe jest przesyłanie sygnałów HDMI, USB oraz IR pojedyńczą skrętką kat 5e/6/6A/7 na dystansie do 70m. Przedłużacz obsługuje rozdzielczości do UHD 4Kx2K/30Hz, jest zgodny ze specyfikacją HDMI v1.4 i obsługuje szyfrowanie HDCP v1.4.

Bardzo użyteczną funkcją oferowanego przedłużacza jest transmisja sygnałów USB oraz pilota wraz z sygnałem HDMI. Dzięki tej funkcji przedłużacz zyskuje funkcję KVM-a czyli możliwość odległej obsługi komputera (rejestratora lub innego urządzenia wymagającego używanie myszki, klawiatury i ekranu).

Przedłużacz składa się z dwóch elementów: nadajnika (Extender TX - Sender) oraz odbiornika (Extender RX - Receiver). Sender łączymy kablem HDMI i USB ze źródłem sygnału (komputer, rejestrator, konsola, itp.), Receiver łączymy kablem HDMI z odbiornikem sygnału (odbiornik TV, monitor, rzutnik itp.). Do receivera podłączamy myszkę i klawiaturę zaś do obu części podłączamy nadajnik i odbiornik sygnału pilota. Transmitter z Receiverem łączymy ze sobą za pomocą skrętki kategorii 5e (lub wyższej) zakończonej z obu stron wtykami RJ45 w standardzie 568B (czyli typowym patchcordem) o długości do 70m.
W zależności od potrzeb przesyłanie sygnału pilota IR można zrealizować w dwóch kierunkach: sterowanie pilotem od strony źródła sygnału lub sterowanie pilotem od strony monitora. Wybór kierunku przesyłania IR dokonywany jest przez odpowiednie podłączenie czujników IR.
Przedłużacz jest zasilany z zasilacza 12V/2A który należy podłączyć do nadajnika (Sender) lub odbiornika (Receiver). Zasilanie do drugiej części jest przesyłane kablem LAN. Układ gniazd wejściowych i wyjściowych Extendera jest następujący:
Przedłużacz jest kompatybilny ze specyfikacją HDMI 1.4 (10.2Gb/s). Obsługiwane rozdzielczości to UHD 4K/30Hz), FullHD 2K/60Hz i wszystkie niższe (przy czym rozdzielczości UHD przenoszone są na odległość do 40m zaś niższe do 70m).

Uwaga! Do gniazd USB Receivera można podłączyć wyłącznie myszkę i klawiaturę, inne urządzenia USB takie jak pendrive, zewnętrzny dysk, drukarka nie są obsługiwane. Mysz i klawiatura bezprzewodowa są obsługiwane (testowaliśmy urządzenia Logitecha).
Dane techniczne
Złącza nadajnika (Extender TX):
Gniazdo HDMI do podłączenia żródła sygnału HDMI
Gniazdo USB typ A do podłączenia z portem USB komputera lub rejestratora
2x Gniazdo Jack3.5mm do podłączenia nadajnika lub odbiornika sygnału pilota
Gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat. 5e lub 5e/6/6A/7 o dł. do 70m
Gniazdo zasilania 12V

Złącza odbiornika (Extender RX):
Gniazdo HDMI do podłączenia urządzenia wyświetlającego
2x Gniazdo USB typ A do podłączenia myszki i klawiatury
2x Gniazdo Jack3.5mm do podłączenia odbiornika lub nadajnika sygnału pilota
Gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat. 5e lub 5e/6/6A/7 o dł. do 120m
Gniazdo zasilania 12V

Parametry:
Zasilacz 12V/2A
Pobór prądu: 8W
Masa (bez zasilacza): nadajnik ok. 250g, odbiornik ok.270g
Wymiary (nadajnika i odbiornika) 95/99/26mm
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, zasilacz 12V/2A, nadajnik i odbiornik IR, kable USB A-A oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu