logo
Extractor konwerter HDMI->AUDIO DIGITAL/ANALOG wzmacniacz UHD 4K/60Hz DIGITUS
nr katalogowy: 39843
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowane urządzenie umożliwia "wyodrębnienie" sygnału fonii z sygnału HDMI przesyłanego między źródłem (komputer, konsola, DVD, BluRay) z odbiornikiem (TV, monitor) i skierowanie do wzmacniacza (amplitunera, kina domowego, słuchawek) który nie posiada wejścia HDMI. Extractor udostępnia sygnał AUDIO zarówno cyfrowy jak i analogowy. Dźwięk jest przesyłany w postaci sygnału analogowego stereo przez gniazdo minijack 3.5mm lub w postaci sygnału cyfrowego SPDIF/optyczny za pośrednictwem interfejsu TOSLINK. Dodatkowo urządzenie posiada wzmacniacz sygnału HDMI, dzięki któremu możliwa jest transmisja HDMI na odległość do 20m (FullHD) lub 10m (UHD 4K/60Hz).
Urządzenie posiada wejście i wyjście HDMI (do których podłączane jest odpowiednio źródło sygnału i urządzenie wyświetlające obraz) oraz wyjścia dźwięku cyfrowego S/PDIF (w postaci optycznej TOSLINK) i dźwięku analogowego (w postaci JACK 3.5mm STEREO).
Urządzenie wymaga zasilania 5V - posiada gniazdo mikro USB które należy podłączyć kablem do dowolnego portu USB komputera lub zasilacza USB. W komplecie z urządzeniem jest kabel USB-mikroUSB o długości 1m (zasilacza USB nie ma w komplecie).

Extractor obsługuje formaty DTS-HD/Dolby TrueHD, jest kompatybilny z HDCP2.2/1.4 oraz zapewnia przesył sygnału o rozdzielczości UHD 4K (3840x2160/60Hz), HDTV FullHD (1920x1080/60Hz), UXGA (1600x1200/60Hz) oraz wszystkich niższych.
Dane techniczne
Klasa: HDMI HIGH SPEED with ETHERNET, zgodny z HDMI v2.0
Złącze wejściowe: HDMI/A 19P męski, gniazdo zasilania 5V mikroUSB
Gniazda wyjściowe: HDMI/A 19P żeńskie, S/PDIF TOSLINK żeńskie, Jack3.5 AUDIO STEREO żeńskie
Wymiary urządzenia (długość/szerokość/wysokość): 58/58/16mm
Masa: ok. 56g
Długość zintegrowanego kabla wejściowego HDMI: ok. 15cm
Zasilanie: 5V z portu USB
Komplet zawiera: extractor-wzmacniacz, kabel zasilający USB-mikroUSB oraz instrukcję instalacji i użytkowania
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu