logo
Przedłużacz extender HDMI+IR 2K/60Hz HDbitT po sieci LAN 120m LENKENG LKV383
nr katalogowy: 39840
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma LENKENG Technology. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Przedłużacz HDMI+IR po skrętce umożliwia przesłanie sygnału HDMI oraz sygnału pilota do do 120m przy rozdzielczości FullHD. Urządzenie dokonuje konwersji sygnału HDMI do standardu HDbitT. Zastosowana metoda kodowania H264 MPEG-4 (taka jak w TV cyfrowej) umożliwia przesyłanie sygnału pojedyńczą skrętką kat 5e/6/6A/7 na dystansie do 120m, możliwe jest korzystanie z istniejącej sieci LAN Gigabit Ethernet, wydłużanie dystansu korzystając ze switchów i routerów LAN a nawet współdzielenie sieci Ethernetowej z innymi użytkownikami.
Przedłużacz obsługuje rozdzielczości do FullHD 1920x1080/60Hz, jest zgodny ze specyfikacją HDMI v1.3 i obsługuje szyfrowanie HDCP v1.4.

Bardzo użyteczną funkcją oferowanego przedłużacza jest transmisja sygnału pilota wraz z sygnałem HDMI. Dzięki tej funkcji możliwe jest sterowanie z jednego miejsca zarówno źródłem (Tuner SAT, Blu-Ray, PS3 itp.) jak i odbiornikiem sygnału (TV, monitor, rzutnik).

Oferowany przedłużacz składa się z dwóch elementów: nadajnika (Extender TX - Sender) oraz odbiornika (Extender RX - Receiver). Sender łączymy kablem HDMI ze źródłem sygnału (odtwarzacz Blu-Ray, komputer, rejestrator, konsola, kamera HD itp.), Receiver zaś łączymy kablem HDMI z odbiornikiem sygnału (odbiornik TV, monitor, rzutnik itp.). Do obu części podłączamy nadajnik i odbiornik sygnału pilota oraz zasilacze (w komplecie). Sender z Receiverem łączymy ze sobą za pomocą skrętki kategorii 5e (lub wyższej) zakończonej z obu stron wtykami RJ45 w standardzie 568B (czyli typowymi patchcordami) o długości do 120m.
Dystans transmisji można wydłużyć do praktycznie nieograniczonej długości korzystając z sieci LAN z urządzeniami aktywnymi (router, switch, hub), można też włączyć urządzenie do działającej sieci LAN i współdzielić strumieniowany sygnał HDMI z innymi użytkownikami (niezbędne jest wtedy posiadanie dodatkowych odbiorników):
Nadajnik (Sender) i odbiornik (Receiver) wymagają zasilania 5V - w komplecie są dwa zasilacze 5V/1A. Układ gniazd wejściowych i wyjściowych Extendera jest następujący:
Uwaga! Przy współdzieleniu strumieniowania HDMI w działającej sieci LAN, z uwagi na szerokie pasmo wymagane do transmisji sieć LAN powinna mieć przepustowość 1Gb/s (Gigabit Ethernet).
Dane techniczne
Nadajnik (Sender TX):
Gniazdo HDMI typA do podłączenia żródła sygnału kablem HDMI
Gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat. 5e lub 5e/6/6A/7 o dł. do 120m
Gniazdo Jack3.5mm do podłączenia nadajnika sygnału pilota
Gniazdo zasilania 5V

Odbiornik (Extender RX):
Gniazdo HDMI typA do podłączenia odbiornika sygnału kablem HDMI
Gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat. 5e lub 5e/6/6A/7 o dł. do 120m
Gniazdo Jack3.5mm do podłączenia odbiornika sygnału pilota
Gniazdo zasilania 5V

Parametry:
Zasilacze 5V/1A
Pobór prądu: nadajnik 3.5W, odbiornik 3W
Masa (bez zasilaczy): ok. 2x150g
Wymiary (nadajnika i odbiornika) 94/97/24mm
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, 2 zasilacze 5V/1A, nadajnik i odbiornik IR oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu