logo
Wzmacniacz repeater HDMI 2K/60Hz 35m z regulacją wzmocnienia DIGITUS
nr katalogowy: 39825
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Wzmacniacz-repeater HDMI umożliwia połączenie dwóch kabli HDMI w celu przesłania sygnału HDMI na dystansie do 35m z zachowaniem kryteriów HDMI v.1.3b. Dzięki wzmacniaczowi możliwe jest przesłanie sygnału HDMI FullHD/60Hz na dystansie niedostępnym dla dla najlepszych nawet miedzianych kabli HDMI (specyfikacja HDMI jako górną granicę przesyłu rozdzielczości FullHD przewiduje 15m).
Wzmacniacz zapewnia zgodność ze standardem HDMI 1,3b, obsługuje Full 3D, 12bit Deep Colour, Dolby True HD i DTS-HD oraz zapewnia kompatybilność z szyfrowaniem HDCP 1.1. Obsługiwane rozdzielczości to WUXGA (1920x1200/60Hz), FullHD (1920x1080/60Hz) i wszystkie niższe. Wzmacniacz zasilany jest po kablu HDMI ze źródła sygnału i normalnie nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Czasami jednak niezbędne jest podłączenie dodatkowego zasilania 5V/2A (dodatkowe zasilanie potrzebne jest wtedy, gdy kabel HDMI łączący żródło obrazu ze wzmacniaczem ma długość przekraczającą 10-15m i straty napięcia na tej długości nie pozwalają na odpowiednie zasilanie wzmacniacza). Zasilacz nie występuje w komplecie ze wzmacniaczem. Odpowiedni zasilacz 5V/2A z wtykiem DC 2.1/5.5 posiadamy w ofercie

Wzmacniacz posiada regulator EQ dzięki któremu - w zależności od długości połączenia i tłumienności użytych przewodów - możliwa jest regulacja wzmocnienia i eliminacja zakłóceń. Dołączony wkrętak umożliwia skokową, 8-pozycyjną regulację. Metalowa obudowa zapewnia ekranowanie od zewnętrznego wpływu zakłóceń elektromagnetycznych EMI. Dodatkowe profile i śruby umożliwiają mocowanie wzmacniacza do podłoża.

Uwaga! Oferowany wzmacniacz służy do połączenia dwóch przewodów w celu uzyskania połączenia o łącznej długości do 35m. Ważne jest aby użyte do połączenia kable były wysokiej jakości. Producent zaleca aby kabel łączący źródło sygnału ze wzmacniaczem miał długość do 20m, zaś kabel łączący wzmacniacz z odbiornikem sygnału - do 15m, co łącznie daje maksymalny dystans przesyłania sygnału FullHD do 35m. Należy pamiętać o kierunkowości wzmacniacza - kabel biegnący od źródła sygnału należy wpiąć do gniazda HDMI INPUT wzmacniacza zaś kabel biegnący do TV/monitora należy wpiąć do gniazda HDMI OUTPUT wzmacniacza.
Dane techniczne
Klasa: HDMI HIGH SPEED with ETHERNET, zgodny z HDMI v1.3b
Złącza: 2x gniazdo HDMI typ A 19P (HDMI IN oraz HDMI OUT), gniazdo zasilania dodatkowego DC 5V 2.1/5.5mm
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 50/40/35mm
Masa: ok. 78g
W skład kompletu wchodzi wzmacniacz, profile mocujące ze śrubkami, wkrętak do regulacji wzmocnienia oraz instrukcja obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu