logo
Przedłużacz extender HDMI+IR 2K/60Hz po skrętce 40/60m ATEN VE810
nr katalogowy: 39824
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana tajwańska firma ATEN, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany przedłużacz HDMI+IR po skrętce umożliwia bezstratne przesłanie sygnału HDMI oraz sygnału pilota na odległość do 60m. Sygnał HDMI i IR przesyłany jest parą dwóch kabli skrętkowych przy czym do przesyłania obrazu i dźwięku służy jeden kabel, drugi zaś służy do przesyłania sygnału IR, negocjacji EDID oraz autentykacji HDCP. Przedłużacz zapewnia przesyłanie dźwięku i obrazu w rozdzielczości do FullHD 1080P na odległość do 40m lub 1080i na odległość do 60m. W ofercie posiadamy wzmacniacze HDMI ATEN VB802 podłączane szeregowo w torze skrętki umożliwiające wydłużenie dystansu przesyłanego sygnału o kolejne 40-60m.

Bardzo użyteczną funkcją oferowanego przedłużacza jest transmisja sygnału pilota wraz z sygnałem HDMI. Dzięki tej funkcji możliwe jest sterowanie z jednego miejsca zarówno źródłem (Tuner SAT, Blu-Ray, PS3 itp.) jak i odbiornikiem sygnału (TV, monitor, rzutnik).

Urządzenie składa się z dwóch elementów: części lokalnej (Local - VE810L) oraz części odległej (Remote - VE810R).
Część lokalną łączymy kablem HDMI ze źródłem sygnału (odtwarzacz Blu-Ray, komputer, Tuner SAT, kamera HD itp.), część odległą zaś łączymy kablem HDMI z odbiornikem sygnału (TV, monitor, rzutnik itp.). Do części lokalnej podłączamy zasilacz (część odległa nie wymaga zasilacza - zasilana jest z części lokalnej po skrętce). Do części lokalnej oraz odległej podłączamy nadajnik i odbiornik sygału pilota (w zależności od miejsca z którego chcemy sterować sprzętem odbiornik pilota montujemy w części lokalnej lub odległej). Obie części (lokalną i odległą) łączymy ze sobą za pomocą dwóch przewodów wykonanych ze skrętki kategorii 5e/6/7 zakończonych wtykami RJ45. Najczęstszym zastosowaniem oferowanego przedłużacza jest podłączenie odtwarzacza DVD/BluRay do TV/monitora i sterowanie odtwarzaczem sprzed ekranu.
Przedłużacz jest kompatybilny ze specyfikacją HDMI 1.3b (3D, 24bit deep color, DOLBY True HD, DTS-HD Master Audio, HDCP 1.4). Obsługiwane rozdzielczości to WUXGA (1920x1200/60Hz) oraz FullHD (1920x1080/60Hz) i wszystkie niższe (przy czym rozdzielczości WUXGA oraz FullHD przenoszone są na odległość do 40m zaś niższe do 60m). Odbiornik przedłużacza posiada ośmiopozycyjny przełącznik EQ służący do eliminacji ew. migotania obrazu.

Uwaga! Do połączenia części lokalnej z odległą zaleca się stosować skrętkę kategorii 5E, 6 lub 7 - najlepszy efekt daje skrętka ekranowana - minimalizuje się wtedy niebezpieczeństwo pojawienia się szkodliwych przepięć wynikajacych z różnic w potencjałach masy źródła i odbiornika sygnału HDMI. Wtyczki RJ45 na obu końcach skrętki montowane są w standardzie IEEE-568B czyli tak jak typowe patchcordy stosowane w sieciach Ethernetowych.
Dane techniczne
Część lokalna:
Złącza: 1x gniazdo HDMI typ A do podłączenia żródła sygnału kablem HDMI, 2xgniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat 5e/6/7 o dł. do 60m, gniazdo zasilania 5V, gniazdo nadajnika/odbiornika IR
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 90/58/24mm
Masa: ok. 160g

Część odległa:
Złącza: 1x gniazdo HDMI typ A do podłączenia monitora kablem HDMI, 2xgniazdo RJ45 do podłączenia skrętki kat 5e/6/7 o dł. do 60m, gniazdo zasilania 5V, gniazdo nadajnika/odbiornika IR
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 90/58/24mm
Masa: ok. 160g

Parametry
Zasilacz 5V/1A (podłączany do części lokalnej, część odległa nie wymaga zasilacza - zasilana jest z części lokalnej po skrętce)
Pobór prądu: nadajnik ok. 1.5W, odbiornik ok. 1.5W
Komplet zawiera część lokalną, część odległą, zasilacz 5V podłączany do części lokalnej, nadajnik i odbiornik IR oraz instrukcję obsługi
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu