logo
Przedłużacz USB1.1 FullSpeed 12Mb/s wtyk A - gniazdo A po skrętce kat.5e/6 45m DIGITUS
nr katalogowy: 39819
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj

Standard USB (Universal Serial Bus - uniwersalna magistrala szeregowa) wprowadzono w 1998r. Specyfikacje USB1.0/1.1, późniejsza USB2.0, USB 3.0/3.1 oraz najnowsze USB 3.2/4 definiują kilkanaście typów złącz, niemniej obecnie najczęściej używane są złącza USB2.0 typu A, B i mikro-B, USB3.0/3.1 typu A oraz USB3.2/4 typu C.
Oferowane urządzenie umożliwia przesłanie sygnału USB1.1 do 45m. Specyfikacja USB przewiduje maksymalną długość kabla USB jako 5m. Wiąże się to z tym, że na dłuższym kablu występują spadki napięć przesyłanego sygnału i w kablu o długości powyżej 5m występuje zbyt dużo przekłamań.
Oferowany przedłużacz korzystając z doskonałego medium transmisyjnego jakim jest skrętka kategorii 5e lub 6 oraz wbudowanego wzmacniacza umożliwia przedłużenie istniejącego kabla USB do długości max. 45m.
Przedłużacz składa się z dwóch elementów: części lokalnej (Nadajnik-TX) zakończonej wtykiem USB typu A który wkładamy do gniazda USB komputera oraz części odległej (Odbiornik-RX) do której wkładamy wtyk USB typu A urządzenia podłączanego (drukarka, skaner, klawiatura, mysz itp.) Obie części łączymy ze sobą za pomocą skrętki kategorii 5e (lub wyższej) zakończonej z obu stron wtykami RJ45 obsadzanymi w standardzie IEEE-568B czyli tak jak w typowych patchcordach stosowanych w sieciach Ethernetowych.
Przedłużacz jest zgodny ze standardem USB 1.1, nie wymaga żadnych sterowników i działa z każdym systemem operacyjnym Windows, Linux oraz Mac OS.

Uwaga! Maksymalny transfer gwarantowany z użyciem oferowanego przedłużacza wynosi 12Mb/s. Wystarcza to do podłączenia urządzeń nie wymagających dużych szybkości transmisji (drukarka, klawiatura, mysz) niemniej zbyt mały do szybkiego przekazawynia danych z pandriva, dysku zewnętrznego czy kamery internetowej. Do takich zastosowań polecamy przedłużacze USB2.0 lub USB3.0 które również posiadamy w ofercie.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB1.1, transfer max 12Mb/s
Złącza część lokalna - Nadajnik TX: wtyk USB-A męski na kablu ok. 10cm (podłączany do komputera), gniazdo RJ45 żeńskie do podłączenia skrętki o dł. do 45m
Złącza część odległa - Odbiornik RX: gniazdo USB-A żeńskie (do podłączenia urządzenia peryferyjnego USB), gniazdo RJ45 żeńskie do podłączenia skrętki o dł. do 45m
Pobór prądu: ok. 20mA z portu USB komputera
Wymiary nadajnika i odbiornika (długość/szerokość/wysokość): 60/30/20mm
Masa (nadajnik+odbiornik): ok. 50g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu