logo
Przyłącze HDMI-HDMI v2.1 ULTRA HIGH SPEED UHD 8K/60Hz AOC optyczne 50m MAXTRACK
nr katalogowy: 39766
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Kabel HDMI-HDMI (High-Definition Multimedia Interface) z wtyczkami typu A jest najbardziej popularnym przyłączem do przesyłania cyfrowych sygnałów dźwięku i obrazu stosowanym w większości współczesnych sprzętów AV (karty graficzne komputerów, odtwarzacze i rekordery DVD, tunery SAT, odbiorniki TV, projektory, rzutniki TV, amplitunery itp.).
Oferowane przyłącze jest kablem AOC (Active Optical Cable) i dzięki technologii światłowodowej zapewnia przepustowość 48Gb/s przy długości 50m oraz średnicy kabla wynoszącej tylko 4.8mm. Kabel posiada włókna światłowodowe do przesyłania sygnałów obrazu i dźwięku oraz przewodniki miedziane do przesyłania zasilania i sygnałów o niskiej przepływności:
Oferowane przyłącze spełnia wszystkie kryteria HDMI v2.1 (48Gb/s, 8Kx4K/60Hz, Ultra High Speed, Ethernet, 3D, Dynamic HDR 10, color 4:4:4, eARC, VRR, ALLM, Dolby Vision, Dolby ATMOS oraz HDCP 2.2). Kabel posiada we wtyczkach konwertery zmieniające sygnał HDMI na sygnał optyczny i z powrotem sygnał optyczny na sygnał HDMI. Mimo zaszytych chipsetów wtyczki sa niewielkie: ich wymiary to 41/19.5/10mm.
Kabel jest kierunkowy i z tego powodu należy pamiętać o odpowiednim podłączaniu - wtyczkę z napisem Source należy podłączyć do źródła sygnału (Blu-Ray, karta graficzna itp.) zaś wtyczkę z napisem Display - do odbiornika sygnału (TV, monitor, rzutnik).
Dzięki niewielkiemu poborowi prądu nie jest wymagane dodatkowe zasilanie - prąd potrzebny do zasilania konwerterów we wtyczkach pobierany jest z portu HDMI źródła sygnału do którego podłączony jest kabel.
Dane techniczne
Klasa: PREMIUM HDMI HIGH SPEED with ETHERNET, zgodny z HDMI v2.1
Złącza: 2x HDMI 19-pin typ A męski, metalowe osłony, pełne ekranowanie, styki sygnałowe złocone 24-karat gold
Przewód: hybrydowy optyczno-miedziany, 4 włókna światłowodowe OM3, 8 żył Cu OFC, średnica ok. 4.8mm
Płaszcz: PVC-TPE
Kolor: czarny
Długość: 50m
Waga: ok. 1400g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu