logo
Mikro adapter USB Bluetooth 4.0 DIGITUS DN-30210-1
nr katalogowy: 39720
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Bluetooth 4.0 jest rozwinięciem technologii Bluetooth w wersji 3.1 HS. Różnice dotyczą głównie zmniejszenia poboru energii, zwiększenia odległości przy której urządzenia mogą się połączyć, a także szybkości nawiązywania połączenia. Bluetooth 4.0 zawiera w sobie technologię określaną jako LE, co jest skrótem od angielskiego określenia Low Energy (niskie zapotrzebowanie na energię). W skrócie technologia LE polega na tym, że kiedy dwa urządzenia Bluetooth4.0 są sparowane, połączenie jest usypiane w czasie bezczynności. Tak więc mimo, że Bluetooth4.0 jest kompatybilne w dół, to aby w pełni skorzystać z zalet oszczędności zużycia energii oba łączone sprzęty powinny obsługiwać Bluetooth 4.0.

Oferowany przez nas adapter dodaje funkcjonalność Bluetooth do komputera (laptopa, netbooka) który nie posiada tej funkcji. Urządzenie obsługuje profile A2DP, AVRCP, Serial Port, Object Push, File Transfer, LAN Access, Personal Area Network, Audio Gateway, Headset HID, Keyboard, Mouse i HCRP.
Urządzenie jest wykonane w formie "tiny stick" czyli jako mikro adapter bardzo mało wystający z portu USB (ok 11mm), co umożliwia pozostawianie go w gnieździe bez obawy o uszkodzenie nawet przy pakowaniu laptopa do futerału.
Oferowany adapter pracuje w klasie 2 (2.5mW zasięg 10m), osiąga prędkość transferu do 40Mb/s, jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami Bluetooth, wymaga komputera z portem USB3.0, 2.0 lub 1.1 i systemem operacyjnym Windows XP, Vista, 7, 8 i 10 (Plug&Play - nie wymaga instalacji sterowników).
Dane techniczne
Tryby pracy: Dual-mode - Bluetooth® 4.0 and Bluetooth® 3.0
Prędkość transferu: do 40Mb/s
Klasa 2 (moc 2.5mW zasięg 10m)
Chipset: CSR Bluetooth®
Obsługiwane profile: A2DP, AVRCP, Serial Port, Object Push, File Transfer, LAN Access, Personal Area Network, Audio Gateway, Headset HID, Keyboard, Mouse, HCRP (Printer Cable Replacement)
Wymagania systemowe: USB 1.1/USB2.0/USB3.0, Windows 10, 8, 7, Vista lub XP
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 23mm/15mm/8mm
Głębokość "wystawania" z portu USB: 11mm
Masa: ok. 2g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu