logo
Konwerter HDMI -> VGA+AUDIO box DIGITUS DS-40310-1
nr katalogowy: 35063
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą konwertera jest renomowana niemiecka firma DIGITUS. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany konwerter HDMI->VGA+AUDIO służy do zamiany cyfrowego sygnału HDMI na analogowy sygnał obrazu VGA oraz analogowy sygnał fonii stereo (AUDIO LEFT, AUDIO RIGHT). Konwerter posiada gniazda gniazdo HDMI do wprowadzenia sygnału HDMI ze źródła sygnału, gniazdo VGA do połączenia kablem VGA z urządzeniem wyświetlającym oraz gniazdo Jack3.5 TRS stereo do połączenia z amplitunerem/wzmacniaczem.
Konwerter ma zastosowanie w sytuacji gdy nowe modele sprzętu wyposażone jedynie w gniazdo HDMI (np. laptop, netbook, BlueRay) chcemy podłączyć do starszych sprzętów posiadających wyłącznie wejścia analogowe (np. starsze monitory i projektory dla wizji oraz starsze wzmacniacze i amplitunery dla fonii).
Konwerter obsługuje rozdzielczości: 480i/576i/480p/576p/720p. Co prawda producent deklaruje obsługę rozdzielczości do FullHD, niemniej przeprowadzone przez nas testy wykazały obsługę rozdzielczości maksymalnie na poziomie 720p (1280x720/60Hz).
Konwerter wymaga zasilania 5V które pobierane jest z portu USB komputera, do którego go podłączamy (kabel zasilający USB-miniUSB w komplecie)

Uwaga! Aby uzyskać optymalny wymiar obrazu należy w źródle sygnału (karta graficzna) ustawić rozdzielczość równą rozmiarowi matrycy odbiornika (natywną), w przypadku braku możliwości ustawienia rozdzielczości natywnej należy eksperymentować z rozdzielczościami najbliższymi natywnej.
Dane techniczne
Złącza wejściowe: HDMI (19P) typ A żeńskie, USB mini/B (zasilanie) żeńskie
Złącza wyjściowe: VGA (D-SUB HD15P) żeńskie, JACK3.5mm TRS stereo żeńskie
Zasilanie: 5V/0.5A
Wymiary (szerokość/wysokość/głębokość): 60.5/20.5/54mm
Masa: ok. 42g
Komplet zawiera konwerter, kabel zasilania USB oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu