logo
Przełącznik switch USB2.0 USB - 4xPC ATEN US421A
nr katalogowy: 35038
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana tajwańska firma ATEN, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany przełącznik jest urządzeniem umożliwiającym w prosty i wygodny sposób podłączenie/udostępnienie jednego urządzenia peryferyjnego USB (klawiatura, drukarka, skaner, urządzenie wielofunkcyjne itp.) do dowolnego z czterech podłączonych komputerów.
Dzielone urządzenie USB (drukarka, skaner itp) podłączamy do przełącznika kablem USB typu A-B (w komplecie), komputery podłączamy również kablami USB typu A-B (brak w komplecie). Oferowany przełącznik działa w standardzie USB2.0 lub USB1.1. i nie wymaga dodatkowego zasilania (jest zasilany z portów USB podłączonych komputerów).

Po zainstalowaniu dołączonego oprogramowania możemy wybrać sposób przełączania komputerów:
1 - Automatycznie (dla urządzeń które generują sygnały wykonania zadania)
2 - Ręcznie przez kliknięcie myszką na ikonce lub użycie skrótu klawiaturowego
3 - Ręcznie przełącznikiem. Przełączniki oznaczone cyframi 1, 2, 3, 4 znajdują się na górnej ściance urządzenia, diody świecące sygnalizują aktualnie wybrany komputer.

Oczywiście funkcję podziału urządzenia USB na kilka komputerów można zrealizować w sieci komputerowej udostępniąjąc urządzenie podłączone do jednego z komputerów, ale ma to swoje wady:
  1 - musimy mieć stworzoną sieć komputerową (kable , gniazda , switch).
  2 - komputer udostepniający urządzenie USB w sieci musi być zawsze włączony.
  3 - sieć komputerowa (zwykle podłączona do internetu) jest narażona na ataki, jeśli zależy nam na maksymalnym zabezpieczeniu to podział drukarki (lub innego urządzenia USB) przez USB-2xPC switch jest rozwiązaniem lepszym

Uwaga! Urządzenie posiada aplikację ułatwiającą przełączanie między komputerami. Aplikacja współpracuje z systemami Windows (2000, XP i wyższe) oraz Mac OS X (10.4.5 i wyższe), prezentuje na ekranie stan podłączonego urządzenia oraz umożliwia przełączanie urządzenia poprzez kliknięcie na ikonce, ustawienie przełączania automatycznego, zablokowanie połączenia itp. Korzystając z komputerów z innymi systemami operacyjnymi (Linux, UNIX) możliwe jest tylko ręczne przełączanie przyciskiem.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB2.0/1.1 transfer max 480Mb/s
Złącza: gniazdo USB2.0 typ A żeńskie (do podłączenia dzielonego urządzenia peryferyjnego), 4x gniazdo USB2.0 typ B żeńskie (do podłączenia komputerów)
Wymiary (szerokość/głębokość/wysokość): 102/76/23mm
Masa: ok. 97g
Długość przewodu USB2.0: ok. 2m
Zasilanie: nie wymaga dodatkowego zasilania (pobiera zasilanie z portu USB podłączanych komputerów)
Komplet zawiera: urządzenie USB-2xPC switch, kabel USB2.0 A-B, aplikację Sharing Switch (tylko dla Windows i MAC OS) oraz anglojęzyczną instrukcję instalacji i użytkowania.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu