logo
Przedłużacz VGA+USB KVM WUXGA FullHD 2K/60Hz po skrętce kat. 5e/6 100m ATEN CE100
nr katalogowy: 35013
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana tajwańska firma ATEN, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi urządzenia dostępna jest tutaj.

Oferowany przedłużacz umożliwia przesłanie sygnałów KVM (klawiatura USB, video VGA, mysz USB) na odległość do 100m. Urządzenie rozwiązuje problem zdalnej obsługi komputera (lub wielu komputerów jeśli podłączymy je do przełącznika KVM) z odległego miejsca.
Urządzenie składa się z dwóch elementów: części lokalnej - nadajnika (local - CE100L) oraz części odległej - odbiornika (remote - CE100R).
Część lokalną łączymy z komputerem kablami VGA i USB (w komplecie z urządzeniem). Do części odległej podłączamy monitor VGA, klawiaturę USB, mysz USB oraz zasilacz. Cząść lokalną z odległą łączymy ze sobą za pomocą skrętki kategorii 5e (lub wyższej) zakończonej z obu stron wtykami RJ45 (czyli typowym patchcordem). Do przesyłania sygnału video o wyższych rozdzielczościach (WUXGA, FullHD) zaleca się użycie przewodów ze skrętki kat. 6. Część odległa przedłużacza posiada szesnastopozycyjny regulator wzmocnienia służący do optymalnego dostrojenia w zależności od długości połączenia.
Przedłużacz zapewnia współpracę z monitorami VGA, SVGA, XGA, SXGA, UXGA, FullHD, WUXGA oraz Multisync, wspiera standardy wymiany danych DDC, DDC2 i DDC2B oraz współpracuje z każdym systemem operacyjnym (Windows, Mac OS, Linux, Sun). Rozdzielczości WUXGA oraz FullHD przenoszone są na odległość do 30m, przy większym dystansie maksymalna rozdzielczość to 1280x1024/60Hz.

Uwaga! Przepustowość sygnału USB jest wystarczająca do tranmisji sygnału klawiatury i myszy, nie zapewnia jednak poziomu wymaganego przez inne urządzenia USB. Przedłużacza nie należy więc wykorzystywać do odległego podłączania innych urządzeń USB. Zasilacz podłączamy jedynie do części odległej urządzenia, część lokalna zasilana jest z komputera z portu USB.
W celu uniknięcia zakłóceń i interferencji należy zadbać aby komputer, monitor oraz przedłużacz były uziemione.
Dane techniczne
Część lokalna:
Złącza: 1x wtyk VGA (męski) do podłączenia żródła sygnału video, 1x gniazdo USB/B do podłaczenia sygnałów USB, 1x gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki, gniazdo zasilania 5V
Wymiary: 91/57/24mm
Masa: ok. 170g

Część odległa:
Złącza: 1x gniazdo VGA (żeńskie) do podłączenia urządzenie wyświetlającego, 2x gniazdo USB/A do podłączenia klawiatury i myszy, 1x gniazdo RJ45 do podłączenia skrętki, gniazdo zasilania 5V
Wymiary: 91/57/24mm
Masa (bez zasilacza): ok. 170g

Parametry:
Zasilacz 5V/1A
Pobór prądu: ok. 0.7W (część lokalna), ok 1W (część odległa)
Komplet zawiera: część lokalną, część odległą, zasilacz 5V/1A, kabel KVM do podłączenia części lokalnej z komputerem, blaszki i wkręty mocujące (do mocowania do ściany lub w szafach RACK) oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu