logo
Przyłącze pasywne wtyk miniDisplayPort -> wtyk HDMI FullHD białe 3.0m LogiLink
nr katalogowy: 34413
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą kabla jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Złącze miniDisplayPort (miniDP) jest wprowadzoną przez firmę Apple w 2008 roku zminiaturyzowaną wersją standardu DisplayPort (DP) który jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Złącze Thunderbolt1 wprowadzone przez Appla w 2011r oraz Thunderbolt2 wprowadzone w 2013 są kompatybilne ze złączem miniDisplayPort, tak więc wszystkie urządzenia współpracujące z miniDisplayPortem współpracują również z portami Thunderbolt1 i 2. Oprócz urządzeń firmy Apple złącze miniDisplayPort można spotkać także w niektórych modelach laptopów firm Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP, Dell oraz niektórych monitorach i płytach głównych PC-tów.
Oferowany kabel służy do połączenia żródła sygnału posiadającego cyfrowe wyjście obrazu w postaci gniazda mini DisplayPort z urządzeniem wyświetlającym posiadającym wejście w postaci gniazda HDMI. Kabel posiada wtyk mini DisplayPort (do wpięcia do źródła sygnału) oraz wtyk HDMI (do podłączenia do urządzenia wyświetlającego).
Standard HDMI/DVI posługujący się strumieniowym protokołem TMDS nie jest kompatybilny ze standardem DisplayPort który korzysta z pakietowego protokołu LVDS. Tak więc nie da się w prosty sposób (poprzez połączenie odpowiednich styków we wtyczkach) zapewnić transmisji między sprzętem posiadajacym gniazdo DisplayPort/miniDisplayPort z jednej strony a sprzętem posiadającym gniazdo HDMI z drugiej. Aby komputer wyposażony w złącze DisplayPort/miniDisplayPort połączyć z monitorem wyposażonym w gniazdo HDMI niezbędny jest adapter-konwerter czyli urządzenie zamieniające sygnał obrazu standardu DisplayPort na sygnał standardu HDMI.
Są dwa rodzaje konwerterów: pasywne i aktywne. Konwertery pasywne korzystając z funkcji DualMode DisplayPortu/miniDisplayPortu "wymuszają" pojawienie się sygnału HDMI na odpowiednich stykach gniazda DisplayPort/miniDisplayPort i przesyłają ten sygnał do monitora. Konwertery aktywne dokonują samodzielnie konwersji standardu DisplayPort na sygnał HDMI. Konwertery pasywne do działania wymagają DisplayPortu z trybem DualMode (DP++) - większość urządzeń obsługuje ten tryb niemniej należy to sprawdzić. Konwertery aktywne współpracują z każdym DisplayPortem (nie wymagają trybu DualMode DP++) oraz zapewniają kompatybilność z technologiami AMD Eyefinity, NVIDIA surround i Intel Collage.
Oferowany przez nas kabel jest przyłączem z konwerterem pasywnym (konwerter jest umieszczony we wtyczce HDMI) czyli wymuszającym odpowiedni tryb w gnieździe mini DisplayPort. Urządzenie działa tylko w jedną stronę: mini DisplayPort --> HDMI czyli przesyła sygnał od gniazda mini DisplayPort (np. laptop) do gniazda HDMI (np. monitor, odbiornik TV).
Kabel zapewnia zgodność ze standardami DisplayPort 1.1 oraz HDMI1.3 i przesył cyfrowego dźwięku i obrazu o rozdzielczości FullHD (1920x1200/60Hz) i oczywiście wszystkich niższych.
Kabel był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w w/w rozdzielczościach.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v.1.1, HDMI v.1.3
Złącza: miniDisplayPort 20pin męski, HDMI typ A 19pin męski, styki sygnałowe złocone
Przewód: potrójnie ekranowany, średnica ok. 5mm
Kolor: biały
Długość kabla: 3.0m
Masa: ok. 100g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu