logo
Przyłącze wtyk miniDisplayPort - wtyk miniDisplayPort DP v1.2 4K/60Hz białe 2.0m LogiLink
nr katalogowy: 34406
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą kabla jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Karta katalogowa dostępna jest tutaj.

Złącze miniDisplayPort (miniDP) jest wprowadzoną przez firmę Apple w 2008 roku zminiaturyzowaną wersją standardu DisplayPort (DP) który jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Złącze Thunderbolt1 wprowadzone przez Appla w 2011r oraz Thunderbolt2 wprowadzone w 2013 są kompatybilne ze złączem miniDisplayPort, tak więc wszystkie urządzenia współpracujące z miniDisplayPortem współpracują również z portami Thunderbolt1 i 2. Oprócz urządzeń firmy Apple złącze miniDisplayPort można spotkać także w niektórych modelach laptopów firm Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP, Dell oraz niektórych monitorach i płytach głównych PC-tów.
Oferowany kabel jest przyłączem wtyk miniDP - wtyk miniDP i służy do połączenia ze sobą sprzętów posiadających złącza miniDisplayPort (lub Thunderbolt1/Thunderbolt2) w celu przesyłania cyfrowego obrazu i dźwięku czyli laptopy, karty graficzne z monitorami, projektorami itp.
Kabel obsługuje standard DisplayPort 1.2 i gwarantuje przesyłanie sygnałów o rozdzielczości UHD 3840x2160/60Hz (i oczywiście wszystkich niższych).
Kabel był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.

Uwaga! Kabel zgodnie z wytycznymi VESA ma niepodłączony pin nr 20 (zasilanie) - wiąże się to z faktem, iż zarówno źródło jak i odbiornik sygnału na pinie nr 20 w gniazdach miniDP zgodnie ze specyfikacją mają podawane napięcie 3.3V (wykorzystywane np. przez podłączane konwertery, splittery, wzmacniacze itp.). Połączenie żródła i odbiornika kablem z połączonymi pinami zasilania spowodowałoby przepływ prądu między nimi i prowadziło nawet do uszkodzenia łączonych sprzętów.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v1.2, 4K/60Hz
Złącza: 2x miniDisplayPort 20-pin męskie, styki sygnałowe złocone
Przewód: średnica ok. 5mm, potrójnie ekranowany miedź beztlenowa OFC
Kolor: biały
Długość: 2.0m
Masa: ok. 67g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu