logo
Przyłącze wtyk miniDisplayPort - wtyk DisplayPort v1.2 UltraHD 4K czarne 2.0m DELOCK
nr katalogowy: 34400
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą kabla jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Złącze miniDisplayPort (miniDP) jest wprowadzoną przez firmę Apple w 2008 roku zminiaturyzowaną wersją standardu DisplayPort (DP) który jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Złącze Thunderbolt1 wprowadzone przez Appla w 2011r oraz Thunderbolt2 wprowadzone w 2013 są kompatybilne ze złączem miniDisplayPort, tak więc wszystkie urządzenia współpracujące z miniDisplayPortem współpracują również z portami Thunderbolt1 i 2. Oprócz urządzeń firmy Apple złącze miniDisplayPort można spotkać także w niektórych modelach laptopów firm Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP, Dell oraz niektórych monitorach i płytach głównych PC-tów.
Oferowany kabel posiada wtyk miniDisplayPort z jednej oraz wtyk DisplayPort z drugiej strony i służy do połączenia żródła sygnału z urządzeniem wyświetlającym posiadającymi gniazda miniDisplayPort oraz DisplayPort. Kabel działa w dwóch kierunkach czyli DP->miniDP lub miniDP->DP.
Kabel obsługuje standard DisplayPort 1.2 i gwarantuje przesyłanie sygnałów o rozdzielczości 3840x2160pix/60Hz (i oczywiście wszystkich niższych).
Kabel był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.

Uwaga! Kabel zgodnie z wytycznymi VESA ma niepodłączony pin nr 20 (zasilanie) - wiąże się to z faktem, iż zarówno źródło jak i odbiornik sygnału na pinie nr 20 w gniazdach miniDP/DP zgodnie ze specyfikacją mają podawane napięcie 3.3V (wykorzystywane np. przez podłączane konwertery, splittery, wzmacniacze itp.). Połączenie żródła i odbiornika kablem z połączonymi pinami zasilania spowodowałoby przepływ prądu między nimi i prowadziło nawet do uszkodzenia łączonych sprzętów.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v1.2, 4K/60Hz
Złącza: DisplayPort 20-pin męski, miniDisplayPort 20-pin męski, styki sygnałowe złocone
Przewód: średnica ok. 5.5mm, potrójnie ekranowany, miedź beztlenowa OFC
Kolor: czarny
Długość: 2.0m
Masa: ok. 80g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu