logo
Przyłącze ze wzmacniaczem wtyk DisplayPort - wtyk DisplayPort v1.2 UHD 4Kx2K/60Hz 20.0m LogiLink
nr katalogowy: 34391
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą kabla jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś karta katalogowa dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. W przeciwieństwie jednak do standardu DVI i HDMI posługujacymi się strumieniowym protokołem TMDS standard DisplayPort korzysta z pakietowego protokołu LVDS który nie jest kompatybilny z TMDS. Proces przekazywania danych bazuje na mikropakietach, dzięki czemu dane są lepiej chronione przed zakłóceniami. Mikropakiety mogą być przesyłane nawet przez cztery kanały, jeśli wymaga tego rozdzielczość. Standard DP obsługuje również HDCP (zabezpieczenie przed kopiowaniem). Kolejne wersje standardu definiują coraz wyższe przepustowości (najnowsza wersja v2.0 na poziomie 80Gb/s) niemniej w chwili obecnej (2019r) w sprzętach najczęściej spotykane jest gniazdo DisplayPort v1.1 (max przepustowość 10.2Gb/s) lub DisplayPort v.1.2 (max przepustowość 21.6Gb/s).
W standardzie DisplayPort występują dwa rodzaje złącz: "duży" DisplayPort (DP) używany w monitorach oraz kartach graficznych PC-tów oraz "mały" mini-DisplayPort (miniDP) stosowany w niektórych modelach laptopów firm Apple, Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP i Dell.
Oferowany kabel jest przyłączem wtyk DP - wtyk DP, obsługuje standard DisplayPort 1.2a i gwarantuje przesyłanie sygnałów o rozdzielczości UHD 3840x2160/60Hz. Powyższe parametry są możliwe do uzyskania dzięki wzmacniaczowi umieszczonemu w połowie długości kabla, wzmacniacz jest dwukierunkowy dzięki czemu nie ma znaczenia kierunek podłączenia kabla - dowolną z wtyczek można podłączyć do źródła sygnału - nie ma to znaczenia jak w przypadku wzmacniaczy kierunkowych.
Kabel był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v1.2, 4K/60Hz
Złącza: 2x DisplayPort 20P męski, złocone styki
Przewód: średnica ok. 8.5mm, potrójnie ekranowany, miedź beztlenowa OFC
Długość: 20.0m
Masa: ok. 1600g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu