logo
Konwerter aktywny wtyk DisplayPort -> gniazdo VGA FullHD 0.1m LogiLink
nr katalogowy: 32370
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. W przeciwieństwie jednak do standardu DVI i HDMI posługujacymi się strumieniowym protokołem TMDS standard DisplayPort korzysta z pakietowego protokołu LVDS który nie jest kompatybilny z TMDS. Proces przekazywania danych bazuje na mikropakietach, dzięki czemu dane są lepiej chronione przed zakłóceniami. Mikropakiety mogą być przesyłane nawet przez cztery kanały, jeśli wymaga tego rozdzielczość. Standard DP obsługuje również HDCP (zabezpieczenie przed kopiowaniem). Kolejne wersje standardu definiują coraz wyższe przepustowości (najnowsza wersja v2.0 na poziomie 80Gb/s) niemniej w chwili obecnej (2019r) w sprzętach najczęściej spotykane jest gniazdo DisplayPort v1.1 (max przepustowość 10.2Gb/s) lub DisplayPort v.1.2 (max przepustowość 21.6Gb/s).
W standardzie DisplayPort występują dwa rodzaje złącz: "duży" DisplayPort (DP) używany w monitorach oraz kartach graficznych PC-tów oraz "mały" mini-DisplayPort (miniDP) stosowany w niektórych modelach laptopów firm Apple, Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP i Dell.
Oferowane urządzenie służy do połączenia żródła sygnału posiadającego cyfrowe wyjście obrazu w postaci gniazda DisplayPort z urządzeniem wyświetlającym posiadającym analogowe wejście w postaci gniazda VGA. Konwerter posiada wtyk DisplayPort (do wpięcia do źródła sygnału) oraz gniazdo VGA do połączenia kablem VGA-VGA z urządzeniem wyświetlającym.
Aby komputer wyposażony w złącze DisplayPort (ew. miniDisplayPort) połączyć z monitorem wyposażonym jedynie w analogowe gniazdo VGA niezbędny jest konwerter aktywny czyli układ zamieniający cyfrowy sygnał obrazu standardu DisplayPort na analogowy sygnał standardu VGA. Oferowany przez nas konwerter jest właśnie takim urządzeniem.

Uwaga! Urządzenie działa tylko w jedną stronę: DisplayPort --> VGA czyli przesyła sygnał od gniazda DisplayPort (komputer) do gniazda VGA (monitor).
Konwerter wykonany jest w formie przejściówki na kablu o długości ok. 10cm dzięki czemu gniazdo DisplayPort do którego go wkładamy nie jest narażone jest na wyłamanie jak ma to miejsce w przypadku konwerterów zblokowanych (wykonanych w formie wydłużonego klocka - tam dźwignia działająca na gniazdo DP jest dużo większa).
Urządzenie zapewnia zgodność ze standardami DisplayPort 1.2 oraz VGA oraz przesył obrazu o rozdzielczości WUXGA (1920x1200/60Hz), FullHD (1920x1080/60Hz) i oczywiście wszystkich niższych.
Konwerter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w w/w rozdzielczościach.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v.1.2, VGA
Złącza: DisplayPort 20pin męski, VGA D-SUB HD 15pin żeński
Styki sygnałowe złocone
Długość przewodu: ok. 10cm
Wymiary (długośc/szerokość/wysokość): 42mm/38mm/15mm
Masa: ok. 30g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu