logo
Adapter konwerter wtyk USB-C -> gniazdo DisplayPort UHD 4K/30Hz DIGITUS
nr katalogowy: 32348
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urzadzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard USB3.2 typ C wprowadzony w 2015 jako najnowsza wersja złącza interfejsu USB zachowuje kompatybilność z poprzednimi wersjami USB oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania dużej mocy (Power Delivery) oraz przesyłania cyfrowych i analogowych sygnałów obrazu i dźwięku (Alternate Mode). Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie złącza USB/C występują w większości urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych (komputery, laptopy, smartfony, tablety). Z uwagi na fakt, iż w różnych urządzeniach posiadających interfejs USB-C wymagane są różne funkcje można wyróżnić kilka wersji interfejsów:
Ponadto, każda z w/w wersji może (ale nie musi) posiadać tryb Power Delivery czyli możliwość dwukierunkowgo przesyłania zasilania o dużej mocy.

Tak więc mimo identycznego wyglądu porty USB-C w posiadanych urządzeniach mogą się bardzo różnić funkcjonalnościami. W związku z tym producenci okablowania w celu optymalizacji kosztów starają się dopasować swoje produkty do realizownych funkcji (nie ma przecież sensu stosowanie drogiego kabla Thunderbolt do podłączenia smartfona do ładowarki 5V). Przed zakupem okablowania należy więc określić do czego ma służyć, zweryfikować czy dana funkcjonalność jest zaimplementowana w naszych sprzętach oraz sprawdzić czy kupowany adapter/kabel realizuje tę funkcjonalność. Niestety większość producentów nie oznacza funkcjonalności portów USB-C w produkowanych urządzeniach (wyjątkiem jest symbol błyskawicy oznaczający interfejs Thunderbolt), należy więc to sprawdzić w specyfikacji sprzętu.

Oferowany adapter posiada z wtyk USB-C z jednej oraz gniazdo DisplayPort z drugiej strony.
Oferowany adapter USB-C->DP umożliwia przesłanie obrazu i dźwięku z urządzenia wyposażonego w port USB-C (MacBook, Chromebook, Dell XPS itp.) do monitora (TV, rzutnika, projektora itp.) wyposażonego w gniazdo DisplayPort.
Uwaga! Adapter współpracuje wyłącznie z portem USB-C obsługującym tryb Alternate Mode. Większość laptopów posiadających porty USB-C pracuje w tym trybie, w przypadku innych urządzeń należy to sprawdzić w specyfikacji producenta.

Urządzenie jest zgodne ze specyfikacją USB3.0, zapewnia przesył obrazu w rozdzielczości do 4Kx2K/30Hz oraz dźwięku w standardzie LCPM, DTS i Digital Dolby, obsługuje technologię Multi Stream Transport, wspiera systemy operacyjne Windows, Mac OS X i Chrome OS.
Dane techniczne
Obsługiwane standardy: USB3.0, DisplayPort 1.1
Złącza: USB typ C męski, DisplayPort typ żeński, złocone styki
Wymiary bez przewodu (długość/szerokość/wysokość): 47mm/23mm/12mm
Długość przewodu: ok. 15cm
Masa: ok. 25g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu