logo
Adapter USB-C USB2.0 HighSpeed 480Mb/s wtyk B - gniazdo C DELOCK
nr katalogowy: 32339
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą przedmiotu jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard USB3.2 typ C wprowadzony w 2015 jako najnowsza wersja złącza interfejsu USB zachowuje kompatybilność z poprzednimi wersjami USB oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania dużej mocy (Power Delivery) oraz przesyłania cyfrowych i analogowych sygnałów obrazu i dźwięku (Alternate Mode). Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie złącza USB/C występują w większości urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych (komputery, laptopy, smartfony, tablety). Z uwagi na fakt, iż w różnych urządzeniach posiadających interfejs USB-C wymagane są różne funkcje można wyróżnić kilka wersji interfejsów:
Ponadto, każda z w/w wersji może (ale nie musi) posiadać tryb Power Delivery czyli możliwość dwukierunkowgo przesyłania zasilania o dużej mocy.

Tak więc mimo identycznego wyglądu porty USB-C w posiadanych urządzeniach mogą się bardzo różnić funkcjonalnościami. W związku z tym producenci okablowania w celu optymalizacji kosztów starają się dopasować swoje produkty do realizownych funkcji (nie ma przecież sensu stosowanie drogiego kabla Thunderbolt do podłączenia smartfona do ładowarki 5V). Przed zakupem okablowania należy więc określić do czego ma służyć, zweryfikować czy dana funkcjonalność jest zaimplementowana w naszych sprzętach oraz sprawdzić czy kupowany adapter/kabel realizuje tę funkcjonalność. Niestety większość producentów nie oznacza funkcjonalności portów USB-C w produkowanych urządzeniach (wyjątkiem jest symbol błyskawicy oznaczający interfejs Thunderbolt), należy więc to sprawdzić w specyfikacji sprzętu

Oferowany adapter jest przejściówką posiadającą złącze męskie USB2.0 typu B z jednej oraz złącze żeńskie USB-C z drugiej strony.
Adapter umożliwia podłączenie urządzeń peryferyjnych posiadających złącze USB2.0 typu B (drukarki, skanery, stacje dysków, urządzenia MIDI itp.) do komputerów, laptopów, smartfonów itp. posiadających port USB-C.
Najczęstszym zastosowaniem adaptera jest podłączenie kablem USB/C-USB/C drukarki do komputera/latopa.
Adapter współpracuje z każdym rodzajem i trybem USB-C, gwarantuje kompatybilność ze standardami, zapewnia transmisję do 480Mb/s oraz przesyłanie zasilania do 3A.

Uwaga! Uwaga! Specyfikacja USB-C wymaga dla połaczeń USB/C-USB/B umieszczenia w adapterze rezystorów 5.1kΩ (Rp pull-down resistors) w celu właściwego ustalenia kierunku przesyłanego prądu podczas negocjacji między połączonymi urządzeniami. Adapter posiada wymagane rezystory Rp pull-down o wartości 5.1kΩ.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB2.0/1.1, transfer max 480Mb/s, zasilanie max 3A
Realizowana funkcja: zasilanie i przesyłanie danych
Złącza: USB2.0 typ B męski, USB2.0 typ C żeński, złocone styki
Wymiary: 33/12/10mm
Masa: ok. 6g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu