logo
Adapter kątowy USB-C USB3.0 SuperSpeed 5Gb/s 3A OTG wtyk C - gniazdo A LogiLink
nr katalogowy: 32336
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard USB3.2 typ C wprowadzony w 2015 jako najnowsza wersja złącza interfejsu USB zachowuje kompatybilność z poprzednimi wersjami USB oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania dużej mocy (Power Delivery) oraz przesyłania cyfrowych i analogowych sygnałów obrazu i dźwięku (Alternate Mode). Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie złącza USB/C występują w większości urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych (komputery, laptopy, smartfony, tablety). Z uwagi na fakt, iż w różnych urządzeniach posiadających interfejs USB-C wymagane są różne funkcje można wyróżnić kilka wersji interfejsów:
Ponadto, każda z w/w wersji może (ale nie musi) posiadać tryb Power Delivery czyli możliwość dwukierunkowgo przesyłania zasilania o dużej mocy.

Tak więc mimo identycznego wyglądu porty USB-C w posiadanych urządzeniach mogą się bardzo różnić funkcjonalnościami. W związku z tym producenci okablowania w celu optymalizacji kosztów starają się dopasować swoje produkty do realizownych funkcji (nie ma przecież sensu stosowanie drogiego kabla Thunderbolt do podłączenia smartfona do ładowarki 5V). Przed zakupem okablowania należy więc określić do czego ma służyć, zweryfikować czy dana funkcjonalność jest zaimplementowana w naszych sprzętach oraz sprawdzić czy kupowany adapter/kabel realizuje tę funkcjonalność. Niestety większość producentów nie oznacza funkcjonalności portów USB-C w produkowanych urządzeniach (wyjątkiem jest symbol błyskawicy oznaczający interfejs Thunderbolt), należy więc to sprawdzić w specyfikacji sprzętu

Oferowany adapter jest przejściówką kątową posiadającą złącze męskie USB-C z jednej oraz złącze żeńskie USB-A z drugiej strony. Złącza umieszczone są prostopadle do siebie a adapter ma wymiary niewiele większe od wtyczki:
Adapter kątowy zmienia sposób wprowadzania wtyku USB - dzięki temu możemy wygodniej umieścić urządzenie USB lub poprowadzić kabel. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko uszkodzenia portu USB przez przypadkowe szarpnięcie wtyczki (przy prostopadłym umieszczeniu wtyczki lub pendriva duża dźwignia powoduje dużą siłę wyłamującą)
Adapter realizuje funkcję OTG Host (On-The-Go) czyli umożliwia podłączenie peryferiów z wtykiem USB-A (myszka, pendrive, dysk przenośny, modem LTE itp.) do komputera (tabletu, smartfona) z gniazdem USB-C w celu transmisji danych i zasilania podłączonych peryferiów.
Adapter współpracuje z każdym rodzajem i trybem USB-C, gwarantuje kompatybilność ze standardami USB3.0/2.0/1.1, zapewnia transmisję do 5Gb/s oraz przesyłanie zasilania do 3A.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB3.0/2.0/1.1, transfer max 5Gb/s, przesył prądu max 3A
Realizowana funkcja: USB3.0 OTG Host
Złącza: USB3.0 typ A żeński, USB3.0 typ C męski, złocone styki
Wymiary: 24/26/7mm
Masa: ok. 5g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu