logo
Adapter USB-C USB3.1 SuperSpeed+ 10Gb/s 4K/60Hz 3A kątowy boczny wtyk C - gniazdo C
nr katalogowy: 32331
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Standard USB3.2 typ C wprowadzony w 2015 jako najnowsza wersja złącza interfejsu USB zachowuje kompatybilność z poprzednimi wersjami USB oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania dużej mocy (Power Delvery) oraz przesyłania cyfrowych i analogowych sygnałów obrazu i dźwięku (Alternate Mode). Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie złącza USB/C występują w większości urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych (komputery, laptopy, smartfony, tablety). Z uwagi na fakt, iż w różnych urządzeniach posiadających interfejs USB-C wymagane są różne funkcje można wyróżnić kilka wersji interfejsów:
Ponadto, każda z w/w wersji może (ale nie musi) posiadać tryb Power Delivery czyli możliwość dwukierunkowgo przesyłania zasilania o dużej mocy.

Tak więc mimo identycznego wyglądu porty USB-C w posiadanych urządzeniach mogą się bardzo różnić funkcjonalnościami. W związku z tym producenci okablowania w celu optymalizacji kosztów starają się dopasować swoje produkty do realizownych funkcji (nie ma przecież sensu stosowanie drogiego kabla Thunderbolt do podłączenia smartfona do ładowarki 5V). Przed zakupem okablowania należy więc określić do czego ma służyć, zweryfikować czy dana funkcjonalność jest zaimplementowana w naszych sprzętach oraz sprawdzić czy kupowany adapter/kabel realizuje tę funkcjonalność. Niestety większość producentów nie oznacza funkcjonalności portów USB-C w produkowanych urządzeniach (wyjątkiem jest symbol błyskawicy oznaczający interfejs Thunderbolt), należy więc to sprawdzić w specyfikacji sprzętu

Oferowany adapter zmienia sposób wprowadzania wtyku USB-C - dzięki temu możemy wygodniej poprowadzić kabel. Najczęściej posiadany kabel ma wtyczkę prostą co powoduje ułożenie kabla prostopadłe do urządzenia. Oferowany przez nas adapter umożliwia poprowadzenie kabla równolegle do krawędzi urządzenia, co bywa przydatne w niektórych sytuacjach np. przy sprzętach zawieszonych lub przysuwanych do ściany.
Z uwagi na fakt, iż wtyk USB/C jest symetryczny, można adapter umieścić w gnieździe na dwa sposoby uzyskując prowadzenie kabla w lewo lub prawo w stosunku do portu USB/C. W ofercie posiadamy również adaptery kątowe góra-dół pozwalające na poprowadzenie kabla do góry lub do dołu w stosunku do gniazda. Wymiarowanie adaptera prezentujemy poniżej:
Adapter zapewnia transmisję na poziomie 10Gb/s, przesyłanie obrazu 4K/60Hz, przesyłanie zasilania do 3A i jest kompatybilny ze standardem USB3.1/3.0/2.0.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB3.1, transfer max 10Gb/s, Video max 4K/60Hz, ładowanie max 3A
Złącza: USB typ C męski, USB typ C żeński, złocone styki
Wymiary (głębokość/szerokość/wysokość): 24.5/21.0/6.5mm
Masa: ok. 4g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu