logo
Adapter USB/C --> DVI-D FullHD LogiLink
nr katalogowy: 32327
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard USB typ C wprowadzono w 2015r jako modyfikację USB3.1 z inną, 24 pinową wtyczką. Nowa wtyczka jest cieńsza, węższa, krótsza i symetryczna – daje się wetknąć do gniazda w obu kierunkach. USB-C zachowuje kompatybilność z USB1.1, USB2.0, USB3.0 i USB3.1. oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania o mocy do 100W (tzw tryb Power Delivery), przesyłania sygnałów video oraz przesyłania sygnałów analogowych (Alternate Mode).
Aktualnie (2016r) złącza USB/C wystąpują w najnowszych notebookach firmy Apple (MacBook) oraz Google (Chromebook Pixel), Dell (XPS), w tabletach NOKII (N1), oraz niektórych płytach głównych MSI i GigaByte.
W zależności od potrzeb (i ceny), producenci instalują port USB-C pracujący w różnych prędkościach (USB2.0, USB3.0 lub USB3.1) oraz trybach (Power Delivery Mode, Display Port Mode, MHL Mode, Thunderbold Mode). Tak więc nie każdy port USB-C zapewnia taką samą funcjonalność i należy sprawdzić w specyfikacji producenta, czy w posiadanym sprzęcie występuje pożądana prędkość oraz tryb. Niektórzy producenci oznaczają prędkości transmisji oraz dodatkowe funkcjonalności specjalnymi symbolami umieszczonymi obok zainstalowanego portu USB-C. Poniżej prezentujemy przykładowe tryby USB-C wraz z ich symbolami (powiększenie po kliknięciu na rysunku):
powiększenie
Oferowany adapter USB/C->DVI umożliwia przesłanie obrazu z urządzenia wyposażonego w port USB-C (MacBook, Chromebook, Dell XPS itp.) do monitora (TV, rzutnika, projektora itp.) wyposażonego w gniazdo DVI-D.
Uwaga! Adapter współpracuje wyłącznie z portem USB-C obsługującym tryb Display Port Mode lub MHL Mode. Laptopy MacBook, Chromebook oraz Dell XPS posiadają gniazda USB-C pracujące w tym trybie, w przypadku innych urządzeń należy to sprawdzić w specyfikacji producenta lub odczytać z oznakowań obok gniazda USB-C (patrz rysunek powyżej).
Oferowane urządzenie jest zgodne ze specyfikacją USB3.1, zapewnia przesył cyfrowego obrazu w rozdzielczości do FullHD 1920x1080px/60Hz, obsługuje szyfrowanie HDCP, wspiera systemy operacyjne Mac OS X i Chrome OS i wyświetla obraz w trybie ekranu Primary/Extended/Mirror (ekran jedyny, rozszerzony lub powielony).
Dane techniczne
Złącza: USB typ C męski, DVI-D typ żeński, złocone styki
Wymiary bez przewodu (długość/szerokość/wysokość): 45mm/43mm/15mm
Długość przewodu: ok. 15cm
Masa: ok. 33g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Firma czynna: godziny otwarcia, godziny pracy w okresach przed- i po-świątecznych oraz terminy urlopów podajemy w zakładce "Informacje od sprzedającego"
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu