logo
Adapter USB-C USB3.0 SuperSpeed 5Gb/s 3A OTG wtyk C - gniazdo A 0.1m
nr katalogowy: 32325
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Standard USB3.2 typ C wprowadzony w 2015 jako najnowsza wersja złącza interfejsu USB zachowuje kompatybilność z poprzednimi wersjami USB oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania dużej mocy (Power Delivery) oraz przesyłania cyfrowych i analogowych sygnałów obrazu i dźwięku (Alternate Mode). Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie złącza USB/C występują w większości urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych (komputery, laptopy, smartfony, tablety). Z uwagi na fakt, iż w różnych urządzeniach posiadających interfejs USB-C wymagane są różne funkcje można wyróżnić kilka wersji interfejsów:
Ponadto, każda z w/w wersji może (ale nie musi) posiadać tryb Power Delivery czyli możliwość dwukierunkowgo przesyłania zasilania o dużej mocy.

Tak więc mimo identycznego wyglądu porty USB-C w posiadanych urządzeniach mogą się bardzo różnić funkcjonalnościami. W związku z tym producenci okablowania w celu optymalizacji kosztów starają się dopasować swoje produkty do realizownych funkcji (nie ma przecież sensu stosowanie drogiego kabla Thunderbolt do podłączenia smartfona do ładowarki 5V). Przed zakupem okablowania należy więc określić do czego ma służyć, zweryfikować czy dana funkcjonalność jest zaimplementowana w naszych sprzętach oraz sprawdzić czy kupowany adapter/kabel realizuje tę funkcjonalność. Niestety większość producentów nie oznacza funkcjonalności portów USB-C w produkowanych urządzeniach (wyjątkiem jest symbol błyskawicy oznaczający interfejs Thunderbolt), należy więc to sprawdzić w specyfikacji sprzętu

Oferowany adapter jest przejściówką posiadającą złącze męskie USB-C z jednej oraz złącze żeńskie USB-A z drugiej strony. Adapter realizuje funkcję OTG Host (On-The-Go) czyli umożliwia podłączenie peryferiów z wtykiem USB-A (myszka, pendrive, dysk przenośny, modem LTE itp.) do komputera (tabletu, smartfona) z gniazdem USB-C w celu transmisji danych i zasilania podłączonych peryferiów.
Adapter posiada giętki kabelek o długości ok. 13cm który zapobiega powstawaniu dźwigni wyłamującej gniazdko w smartfonie/tablecie/laptopie oraz umożliwia wygodne ułożenie podłączanych peryferiów.
Adapter współpracuje z każdym rodzajem i trybem USB-C, gwarantuje kompatybilność ze standardami USB3.0/2.0/1.1, zapewnia transmisję do 5Gb/s oraz przesyłanie zasilania do 3A.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB3.0/2.0/1.1, transfer max 5Gb/s, ładowanie max 3A
Realizowana funkcja: USB3.0 OTG Host
Złącza: USB3.0 typ A żeński, USB3.0 typ C męski, złocone styki
Długość przewodu: ok. 13cm
Masa: ok. 16g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu