logo
Adapter USB-C USB2.0 HighSpeed 480Mb/s 3A wtyk C - gniazdo mikro-B
nr katalogowy: 32324
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdj?iu aby powi?szy?/strong>
powi?szenie powi?szenie
Opis przedmiotu
Standard USB3.2 typ C wprowadzony w 2015 jako najnowsza wersja złącza interfejsu USB zachowuje kompatybilność z poprzednimi wersjami USB oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania dużej mocy (Power Delivery) oraz przesyłania cyfrowych i analogowych sygnałów obrazu i dźwięku (Alternate Mode). Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie złącza USB/C występują w większości urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych (komputery, laptopy, smartfony, tablety). Z uwagi na fakt, iż w różnych urządzeniach posiadających interfejs USB-C wymagane są różne funkcje można wyróżnić kilka wersji interfejsów:
Ponadto, każda z w/w wersji może (ale nie musi) posiadać tryb Power Delivery czyli możliwość dwukierunkowego przesyłania zasilania o dużej mocy.

Tak więc mimo identycznego wyglądu porty USB-C w posiadanych urządzeniach mogą się bardzo różnić funkcjonalnościami. W związku z tym producenci okablowania w celu optymalizacji kosztów starają się dopasować swoje produkty do realizownych funkcji (nie ma przecież sensu stosowanie drogiego kabla Thunderbolt do podłączenia smartfona do ładowarki 5V). Przed zakupem okablowania należy więc określić do czego ma służyć, zweryfikować czy dana funkcjonalność jest zaimplementowana w naszych sprzętach oraz sprawdzić czy kupowany adapter/kabel realizuje tę funkcjonalność. Niestety większość producentów nie oznacza funkcjonalności portów USB-C w produkowanych urządzeniach (wyjątkiem jest symbol błyskawicy oznaczający interfejs Thunderbolt), należy więc to sprawdzić w specyfikacji sprzętu

Oferowany adapter realizuje funkcję Slave czyli umożliwia podłączenie urządzenia peryferyjnego (tabletu, smartfona) z gniazdem USB-C do komputera (ew. ładowarki) w celu transmisji danych i ładowania. Głównym zastosowaniem adaptera jest ładowanie smartfona/tabletu posiadaną ładowarką z wtykiem USB mikro-B.
Adapter współpracuje z każdym rodzajem i trybem USB-C, gwarantuje kompatybilność ze standardami USB2.0/1.1, zapewnia transmisję do 480Mb/s oraz przesyłanie zasilania do 3A.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB2.0/1.1, transfer max 480Mb/s, ładowanie max 3A
Realizowana funkcja: USB2.0 Slave
Złącza: USB2.0 typ mikroB żeński, USB2.0 typ C męski, złocone styki
Wymiary (długość/szerokość/grubość): 24/10/5mm
Masa: ok. 1g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu