logo
Adapter USB2.0 HighSpeed OTG wtyk USB/C - gniazdo USB/A 0.1m DELOCK
nr katalogowy: 32323
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą przedmiotu jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard USB typ C wprowadzony w 2015 jako modyfikacja USB3.1 (od 2019r USB3.2) zachowuje kompatybilność z USB1.1, USB2.0, USB3.0 i USB3.1. oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania o mocy do 100W (tzw tryb Power Delivery), przesyłania sygnałów video oraz przesyłania sygnałów analogowych (Alternate Mode). Dodatkowe funkcje interfejsu USB-C (ładowanie dużym prądem, przesyłanie obrazu oraz sygnałów analogowych) uruchamiane są na drodze negocjacji między połączonymi urządzeniami (o ile posiadają one zaimplementowane te funkcje).
Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie (2019r) złącza USB/C występują w większości urządzeń mobilnych (laptopy, smartfony, tablety) i coraz częściej implementowane są w komputerach stacjonarnych.
Oferowany adapter realizuje funkcję OTG Host (On-The-Go) czyli umożliwia podłączenie peryferiów z wtykiem USB/A (myszka, pendrive, dysk przenośny, modem LTE itp.) do komputera (tabletu, smartfona) z gniazdem USB/C w celu transmisji danych i zasilania podłączonych peryferiów.
Adapter wykonany jest jako przejściówka na giętkim kabelku o długości ok.7cm - dzięki temu unika się dźwigni wyłamującej gniazdo co często ma miejsce przy podłączaniu peryferiów przy użyciu sztywnych przejściówek.
Adapter współpracuje z każdym rodzajem i trybem USB-C, gwarantuje kompatybilność ze standardami USB1.1 oraz USB2.0 i zapewnia transmisję do 480Mb/s.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB2.0/1.1, transfer max 480Mb/s
Realizowana funkcja: USB2.0 OTG Host
Złącza: USB2.0 typ A żeński, USB2.0 typ C męski, złocone styki
Długość przewodu: ok. 7cm
Masa: ok. 12g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu