logo
Adapter USB2.0 HighSpeed OTG wtyk USB/C - gniazdo USB/mikroB LogiLink
nr katalogowy: 32322
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard USB typ C wprowadzony w 2015 jako modyfikacja USB3.1 (od 2019r USB3.2) zachowuje kompatybilność z USB1.1, USB2.0, USB3.0 i USB3.1. oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania o mocy do 100W (tzw tryb Power Delivery), przesyłania sygnałów video oraz przesyłania sygnałów analogowych (Alternate Mode). Dodatkowe funkcje interfejsu USB-C (ładowanie dużym prądem, przesyłanie obrazu oraz sygnałów analogowych) uruchamiane są na drodze negocjacji między połączonymi urządzeniami (o ile posiadają one zaimplementowane te funkcje).
Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie (2019r) złącza USB/C występują w większości urządzeń mobilnych (laptopy, smartfony, tablety) i coraz częściej implementowane sa w komputerach stacjonarnych.
Oferowany adapter jest przejściówką posiadającą złącze USB/C z jednej oraz USB mikro-B z drugiej strony.
Adapter realizuje funkcję OTG Host (On-The-Go) czyli umożliwia podłączenie peryferiów z wtykiem USB/mikroB (myszka, pendrive, dysk przenośny itp.) do komputera (tabletu, smartfona) z gniazdem USB/C w celu transmisji danych i zasilania podłączonych peryferiów zakończonych wtykiem USB-mikroB.
Adapter współpracuje z każdym rodzajem i trybem USB-C, gwarantuje kompatybilność ze standardami USB1.1 oraz USB2.0 i zapewnia transmisję do 480Mb/s.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB2.0/1.1, transfer max 480Mb/s
Realizowana funkcja: USB2.0 OTG Host
Złącza: USB2.0 typ mikroB żeński, USB2.0 typ C męski, złocone styki
Wymiary (długość/szerokość/grubość): 24/11/6mm
Masa: ok. 1g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu