logo
Adapter kątowy 90° wtyk DVI/I - gniazdo VGA WQHD 2K/60Hz DELOCK
nr katalogowy: 32292
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Adapter DVI na VGA jest przejściówką umożliwiającą połączenie sprzętu wyposażonego w gniazdo DVI-I ze sprzętem wyposażonym w gniazdo VGA (D-SUB HD15P) za pomocą posiadanego kabla VGA. Często zdarza się, że jedyne dostępne gniazdo to DVI a chcemy podłączyć sprzęt który ma tylko gniazdo VGA. Rozwiązaniem jest zakup kabla DVI-VGA lub przejściówki która z posiadanego już kabla VGA-VGA uczyni potrzebny nam kabel DVI-VGA. W przypadku długości powyżej 10m zakup kabla DVI-VGA może być trudny natomiast na rynku występują kable VGA-VGA o długościach nawet do 30m.

Oferowany adapter jest przejściem kątowym. Przejście kątowe DVI-VGA zmienia sposób wprowadzania wtyku DVI dzięki czemu możemy wygodniej poprowadzić kabel. Często gniazdo DVI wymusza prostopadłe do tylnej ścianki monitora (TV, rzutnika itp.) wyprowadzenie kabla. Oferowany przez nas adapter umożliwia poprowadzenie kabla równolegle do ścianki odbiornika, co w przypadku zawieszania na ścianie może być czasem niezbędne. Adaptery kątowe występują w dwóch rodzajach (umożliwiają podłączenie kabla od dołu lub od góry w sosunku do gniazda). Oferowany adapter jest przejściem kątowym 90° - na podstawie rysunku można sprawdzić ile miejsca zajmuje oraz czy będzie "obracał" kabel odpowiednio dla danego gniazda, w ofercie posiadamy również adaptery DVI-VGA kątowe 270°.
Uwaga! Gniazdo DVI do którego wepniemy adapter musi być gniazdem typu DVI-I tzn. posiadać piny do obsługi analogowych sygnałów kolorów RGB oraz synchronizacji, jeśli w posiadanym sprzęcie występuje wyłącznie gniazdo DVI-D to połączenie DVI-VGA nie będzie obsługiwane.
Oferowany adapter zapewnia przesyłanie sygnałów o rozdzielczości WQHD 2560x1440pix/60Hz 32bit kolor, FullHD 1920x1080pix/60Hz 32 bit kolor (i oczywiście wszystkich niższych).
Adapter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.
Dane techniczne
Złącza: wtyk DVI-I (24+5)P męski, gniazdo VGA D-SUB HD15P (trzyrzędowe) żeńskie, styki złocone
Wymiary (szerokość/głębokość/wysokość): 40/30/25mm
Masa: ok. 31g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu