logo
Adapter wtyk VGA - gniazdo DVI/A WQHD 2K/60Hz LogiLink
nr katalogowy: 32291
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś karta katalogowa dostępna jest tutaj.

Oferowany adapter VGA-DVI jest przejściówką umożliwiającą zamianę wtyku DVI-I (24P+5P) na wtyk VGA. Standard DVI przewiduje transmisję w jednym kablu zarówno sygnału cyfrowego jak i analogowego. Można więc za pomocą adaptera wyodrębnić z kabla DVI-DVI analogowy sygnał VGA i podłączyć do sprzętu posiadającego typowe analogowe gniazdo VGA 15P. Tak więc posiadając kabel DVI/I-DVI/I możemy w prosty sposób zamienić go na kabel DVI-VGA. Adapter z jednej strony posiada wtyk VGA męski zaś z drugiej gniazdo DVI żeńskie:
Uwaga! Kabel DVI-DVI na który założymy adapter musi być typu DVI-I tzn. posiadać żyły i piny do obsługi analogowych sygnałów kolorów RGB oraz synchronizacji, jeśli posiadany kabel jest typu DVI-D (przesyłający wyłącznie sygnał cyfrowy - we wtyczkach brakuje pinów do obsługi sygnałów analogowych) to połączenie DVI-VGA nie będzie obsługiwane.
Transmisja sygnału DVI-VGA realizowana jest analogowym kanałem przesyłu sygnału w związku z czym maksymalne do uzyskania rozdzielczości obrazu to WQHD 2560x1440pix/60Hz 32bit kolor lub FullHD 1920x1080pix/60Hz 32 bit kolor (i oczywiście wszystkie niższe).
Mimo, iż złącze DVI oferowanego adaptera posiada 25 pinów to jest złączem DVI-A 12+5P (aktywne są tylko piny wymagane do przesyłania sygnału analogowego).
Adapter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.
Dane techniczne
Złącza: wtyk VGA D-SUB HD15P (trzyrzędowy) męski, gniazdo DVI-I (24+5)P żeńskie, styki złocone
Wymiary (szerokość/głębokość/wysokość): 41mm/43mm/16mm
Masa: ok. 28g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu