logo
Adapter wtyk DVI/I - gniazdo VGA WQHD 2K/60Hz LogiLink
nr katalogowy: 32290
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś karta katalogowa dostępna jest tutaj.

Adapter DVI-VGA jest przejściówką umożliwiającą połączenie sprzętu wyposażonego w gniazdo DVI-I ze sprzętem wyposażonym w gniazdo VGA (D-SUB HD15P) za pomocą posiadanego kabla VGA. Często zdarza się, że jedyne dostępne gniazdo to DVI a chcemy podłączyć sprzęt który ma tylko gniazdo VGA. Rozwiązaniem jest zakup kabla DVI-VGA lub przejściówki która z posiadanego już kabla VGA-VGA uczyni potrzebny nam kabel DVI-VGA. W przypadku długości powyżej 10m zakup kabla DVI-VGA może być trudny natomiast na rynku występują kable VGA-VGA o długościach nawet do 30m. Adapter z jednej strony posiada wtyk DVI męski zaś z drugiej gniazdo VGA żeńskie:
Uwaga! Port DVI do którego wepniemy adapter musi być gniazdem typu DVI-I tzn. posiadać piny do obsługi analogowych sygnałów kolorów RGB oraz synchronizacji, jeśli w posiadanym sprzęcie występuje wyłącznie gniazdo DVI-D to połączenie DVI-VGA nie będzie obsługiwane.
Transmisja sygnału VGA-DVI realizowana jest analogowym kanałem przesyłu sygnału w związku z czym maksymalne do uzyskania rozdzielczości obrazu to WQHD 2560x1440pix/60Hz 32bit kolor lub FullHD 1920x1080pix/60Hz 32 bit kolor (i oczywiście wszystkie niższe).
Mimo, iż złącze DVI oferowanego adaptera posiada 25 pinów to jest złączem DVI-A 12+5P (aktywne są tylko piny wymagane do przesyłania sygnału analogowego).
Adapter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.
Dane techniczne
Złącza: wtyk DVI-I (24+5)P męski, gniazdo VGA D-SUB HD15P (trzyrzędowe) żeńskie, styki złocone
Wymiary (szerokość/głębokość/wysokość): 41/49/15mm
Masa: ok. 34g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu