logo
Konwerter aktywny wtyk miniDisplayPort -> gniazdo VGA FullHD biały 0.1m LogiLink
nr katalogowy: 32289
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Złącze miniDisplayPort (miniDP) jest wprowadzoną przez firmę Apple w 2008 roku zminiaturyzowaną wersją standardu DisplayPort (DP) który jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Złącze Thunderbolt1 wprowadzone przez Appla w 2011r oraz Thunderbolt2 wprowadzone w 2013 są kompatybilne ze złączem miniDisplayPort, tak więc wszystkie urządzenia współpracujące z miniDisplayPortem współpracują również z portami Thunderbolt1 i 2. Oprócz urządzeń firmy Apple złącze miniDisplayPort można spotkać także w niektórych modelach laptopów firm Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP, Dell oraz niektórych monitorach i płytach głównych PC-tów.
Oferowane urządzenie służy do połączenia żródła sygnału posiadającego cyfrowe wyjście obrazu w postaci gniazda mini DisplayPort z urządzeniem wyświetlającym posiadającym analogowe wejście w postaci gniazda VGA. Konwerter posiada wtyk mini DisplayPort (podłączany do źródła sygnału) oraz gniazdo VGA do połączenia kablem VGA-VGA z urządzeniem wyświetlającym.
Aby komputer wyposażony w złącze DisplayPort (ew. mini DisplayPort) połączyć z monitorem wyposażonym jedynie w analogowe gniazdo VGA niezbędny jest konwerter aktywny czyli układ zamieniający cyfrowy sygnał obrazu standardu DisplayPort na analogowy sygnał standardu VGA. Oferowany przez nas konwerter jest właśnie takim urządzeniem.

Uwaga! Urządzenie działa tylko w jedną stronę: mini DisplayPort --> VGA czyli przesyła sygnał od gniazda mini DisplayPort (komputer) do gniazda VGA (monitor).
Konwerter wykonany jest w formie przejściówki na kablu o długości ok. 15cm dzięki czemu gniazdo mini DisplayPort do którego go wkładamy nie jest narażone jest na wyłamanie jak ma to miejsce w przypadku konwerterów zintegrowanych (wykonanych w formie wydłużonego klocka - tam dźwignia działająca na gniazdo miniDP jest dużo większa).
Urządzenie zapewnia zgodność ze standardami DisplayPort 1.1a oraz VGA oraz przesył obrazu o rozdzielczości WUXGA (1920x1200/60Hz), FullHD (1920x1080/60Hz) i oczywiście wszystkich niższych.
Konwerter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w w/w rozdzielczościach.

Uwaga! Firma Apple w swoich laptopach wprowadziła od 2006r kilka rodzajów portów do przesyłu sygnału obrazu. Oferowany adapter pasuje wyłącznie do portów miniDisplayPort, Thunderbolt1 i Thunderbolt2. Prosimy o sprawdzenie posiadanego portu w celu uniknięcia niewłaściwego zakupu.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v1.1a, VGA
Złącza: miniDisplayPort: 20pin męski, VGA: HD15pin żeński, styki sygnałowe złocone
Kolor: biały
Długość przewodu: ok. 15cm
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 45/45/15mm
Masa: ok. 31g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu