logo
Konwerter pasywny wtyk mini DisplayPort -> gniazdo HDMI FullHD biały 0.15m DIGITUS
nr katalogowy: 32287
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Złącze miniDisplayPort (miniDP) jest wprowadzoną przez firmę Apple w 2008 roku zminiaturyzowaną wersją standardu DisplayPort (DP) który jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Złącze Thunderbolt1 wprowadzone przez Appla w 2011r oraz Thunderbolt2 wprowadzone w 2013 są kompatybilne ze złączem miniDisplayPort, tak więc wszystkie urządzenia współpracujące z miniDisplayPortem współpracują również z portami Thunderbolt1 i 2. Oprócz urządzeń firmy Apple złącze miniDisplayPort można spotkać także w niektórych modelach laptopów firm Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP, Dell oraz niektórych monitorach i płytach głównych PC-tów.
Oferowane urządzenie służy do połączenia żródła sygnału posiadającego cyfrowe wyjście obrazu w postaci gniazda mini DisplayPort z urządzeniem wyświetlającym posiadającym wejście w postaci gniazda HDMI. Konwerter posiada wtyk mini DisplayPort (podłączany do źródła sygnału) oraz gniazdo HDMI do połączenia kablem HDMI z urządzeniem wyświetlającym.
Standard HDMI/DVI posługujący się strumieniowym protokołem TMDS nie jest kompatybilny ze standardem DisplayPort który korzysta z pakietowego protokołu LVDS. Tak więc nie da się w prosty sposób (poprzez połączenie odpowiednich styków we wtyczkach) zapewnić transmisji między sprzętem posiadajacym gniazdo DisplayPort/miniDisplayPort z jednej strony a sprzętem posiadającym gniazdo HDMI z drugiej. Aby komputer wyposażony w złącze DisplayPort/miniDisplayPort połączyć z monitorem wyposażonym w gniazdo HDMI niezbędny jest adapter-konwerter czyli urządzenie zamieniające sygnał obrazu standardu DisplayPort na sygnał standardu HDMI.
Są dwa rodzaje konwerterów: pasywne i aktywne. Konwertery pasywne korzystając z funkcji DualMode DisplayPortu/miniDisplayPortu "wymuszają" pojawienie się sygnału HDMI na odpowiednich stykach gniazda DisplayPort/miniDisplayPort i przesyłają ten sygnał do monitora. Konwertery aktywne dokonują samodzielnie konwersji standardu DisplayPort na sygnał HDMI. Konwertery pasywne do działania wymagają DisplayPortu z trybem DualMode (DP++) - większość urządzeń obsługuje ten tryb niemniej należy to sprawdzić. Konwertery aktywne współpracują z każdym DisplayPortem (nie wymagają trybu DualMode DP++) oraz zapewniają kompatybilność z technologiami AMD Eyefinity, NVIDIA surround i Intel Collage.
Oferowany przez nas konwerter jest adapterem aktywnym nie wymagającym trybu DualMode. Urządzenie działa tylko w jedną stronę: mini DisplayPort --> HDMI czyli przesyła sygnał od gniazda mini DisplayPort (np. laptop) do gniazda HDMI (np. monitor, odbiornik TV).
Konwerter wykonany jest w formie przejściówki na kablu o długości ok. 15cm dzięki czemu gniazdo miniDisplayPort do którego go wkładamy nie jest narażone na wyłamanie jak ma to miejsce w przypadku konwerterów zintegrowanych (wykonanych w formie wydłużonego klocka - tam dźwignia działająca na gniazdo miniDP jest dużo większa).
Urządzenie zapewnia zgodność ze standardami DisplayPort 1.1 oraz HDMI 1.3, zapewnia przesył cyfrowego sygnału dźwięku i obrazu o rozdzielczości WUXGA (1920x1200/60Hz), FullHD (1920x1080/60Hz) i oczywiście wszystkich niższych.
Konwerter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w w/w rozdzielczościach.

Uwaga! Firma Apple w swoich laptopach wprowadziła od 2006r kilka rodzajów portów do przesyłu sygnału obrazu. Oferowany adapter pasuje wyłącznie do portów miniDisplayPort, Thunderbolt1 i Thunderbolt2. Prosimy o sprawdzenie posiadanego portu w celu uniknięcia niewłaściwego zakupu.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v1.1, HDMI v1.3
Złącza: miniDisplayPort 20pin męski, HDMI typA 19pin żeński, styki sygnałowe złocone
Kolor: biały
Długość przewodu: ok. 15cm
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 45/22/12mm
Masa: ok. 19g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu