logo
Adapter wtyk miniDisplayPort - gniazdo DisplayPort DP v1.2 4K/60Hz biały 0.15m
nr katalogowy: 32284
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma ASSMANN Electronic, specyfikacja dostępna jest tutaj.

Złącze miniDisplayPort (miniDP) jest wprowadzoną przez firmę Apple w 2008 roku zminiaturyzowaną wersją standardu DisplayPort (DP) który jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Złącze Thunderbolt1 wprowadzone przez Appla w 2011r oraz Thunderbolt2 wprowadzone w 2013 są kompatybilne ze złączem miniDisplayPort, tak więc wszystkie urządzenia współpracujące z miniDisplayPortem współpracują również z portami Thunderbolt1 i 2. Oprócz urządzeń firmy Apple złącze miniDisplayPort można spotkać także w niektórych modelach laptopów firm Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP, Dell oraz niektórych monitorach i płytach głównych PC-tów.
Oferowany adapter posiada wtyk miniDisplayPort z jednej oraz gniazdo DisplayPort z drugiej strony i umożliwia zamianę "dużego" wtyku DisplayPort na "mały" miniDisplayPort. Tak więc posiadacze kabla DisplayPort mogą dzięki oferowanej przejściówce zwiększyć jego funkcjonalność i używać go również do sprzętu posiadającego wejście/wyjście miniDisplayPort (np. laptopy, karty graficzne, monitory itp.)
Adapter posiada pełną obsadę 20 pinów, jego konstrukcja (złocone wtyki, pełne ekranowanie) zapewnia wysoką jakość połączenia i transmisji przesyłanych sygnałów. Adapter spełnia wymogi standardu DisplayPort 1.2 i zapewnia transmisję cyfrowego sygnału dźwięku (do 8 kanałów) i obrazu o rozdzielczości 3840x2160pix/60Hz (i oczywiście wszystkich niższych).
Adapter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v.1.1 (wg. producenta), DisplayPort v.1.2 (wg. przeprowadzonych przez nas testów)
Złącza: miniDisplayPort 20pin męski, DisplayPort 20pin żeński, styki sygnałowe złocone
Kolor: biały
Długość przewodu: ok. 15cm
Średnica przewodu: ok. 5mm
Masa: ok. 24g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu