logo
Konwerter pasywny wtyk DisplayPort -> gniazdo DVI FullHD 0.1m DIGITUS
nr katalogowy: 32282
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Kolejne wersje standardu definiują coraz wyższe przepustowości (najnowsza wersja v2.1 na poziomie 80Gb/s) niemniej w chwili obecnej w sprzętach najczęściej implementowane są wersje DisplayPort v1.2 (max przepustowość 21.6Gb/s) lub DisplayPort v1.4 (max przepustowość 32.4Gb/s). Oczywiście nowsze wersje są kompatybilne wstecznie więc bez problemów można nowsze sprzęty łączyć ze starszymi.
W standardzie DisplayPort występują dwa rodzaje złącz: "duży" DisplayPort (DP) używany w monitorach oraz kartach graficznych PC-tów oraz "mały" mini-DisplayPort (miniDP) stosowany w niektórych modelach laptopów i monitorów.
Oferowane urządzenie służy do połączenia żródła sygnału posiadającego cyfrowe wyjście obrazu w postaci gniazda DisplayPort z urządzeniem wyświetlającym posiadającym wejście w postaci gniazda DVI-D (cyfrowego). Konwerter posiada wtyk DisplayPort (podłączany do źródła sygnału) oraz gniazdo DVI do połączenia kablem DVI-DVI z urządzeniem wyświetlającym.
Standard HDMI/DVI posługujący się strumieniowym protokołem TMDS nie jest kompatybilny ze standardem DisplayPort który korzysta z pakietowego protokołu LVDS. Tak więc nie da się w prosty sposób (poprzez połączenie odpowiednich styków we wtyczkach) zapewnić transmisji między sprzętem posiadajacym gniazdo DisplayPort/miniDisplayPort z jednej strony a sprzętem posiadającym gniazdo HDMI z drugiej. Aby komputer wyposażony w złącze DisplayPort/miniDisplayPort połączyć z monitorem wyposażonym w gniazdo HDMI niezbędny jest adapter-konwerter czyli urządzenie zamieniające sygnał obrazu standardu DisplayPort na sygnał standardu HDMI.
Są dwa rodzaje konwerterów: pasywne i aktywne. Konwertery pasywne korzystając z funkcji DualMode DisplayPortu/miniDisplayPortu "wymuszają" pojawienie się sygnału HDMI na odpowiednich stykach gniazda DisplayPort/miniDisplayPort i przesyłają ten sygnał do monitora. Konwertery aktywne dokonują samodzielnie konwersji standardu DisplayPort na sygnał HDMI. Konwertery pasywne do działania wymagają DisplayPortu z trybem DualMode (DP++) - większość urządzeń obsługuje ten tryb niemniej należy to sprawdzić. Konwertery aktywne współpracują z każdym DisplayPortem (nie wymagają trybu DualMode DP++) oraz zapewniają kompatybilność z technologiami AMD Eyefinity, NVIDIA surround i Intel Collage.
Oferowany przez nas konwerter jest adapterem pasywnym czyli wymuszającym odpowiedni tryb w gnieździe DisplayPort. Urządzenie przesyła sygnał cyfrowy DVI (czyli monitor musi posiadać gniazdo DVI-D lub DVI-I) i działa tylko w jedną stronę: DisplayPort --> DVI czyli przesyła sygnał od gniazda DisplayPort (np. laptop) do gniazda DVI (np. monitor, odbiornik TV).
Konwerter wykonany jest w formie przejściówki na kablu o długości ok. 5cm dzięki czemu gniazdo DisplayPort do którego go wkładamy nie jest narażone jest na wyłamanie jak ma to miejsce w przypadku konwerterów zintegrowanych (wykonanych w formie wydłużonego klocka - tam dźwignia działająca na gniazdo DP jest dużo większa).
Urządzenie zapewnia zgodność ze standardami DisplayPort 1.1 oraz DVI-D SingleLink i zapewnia przesył cyfrowego sygnału obrazu o rozdzielczości WUXGA(1920x1200/60Hz), FullHD (1920x1080/60Hz) i oczywiście wszystkich niższych.
Konwerter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w w/w rozdzielczościach.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v.1.1, DVI-D SingleLink
Złącza: DisplayPort 20pin męski, DVI-D SingleLink 18+1pin żeński, styki sygnałowe złocone
Długość przewodu: ok. 5cm
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 53mm/43mm/18mm
Masa: ok. 39g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu