logo
Konwerter aktywny wtyk DisplayPort -> gniazdo VGA FullHD 0.2m DIGITUS
nr katalogowy: 32280
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard DisplayPort wprowadzony w 2006r jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Kolejne wersje standardu definiują coraz wyższe przepustowości (najnowsza wersja v2.1 na poziomie 80Gb/s) niemniej w chwili obecnej w sprzętach najczęściej implementowane są wersje DisplayPort v1.2 (max przepustowość 21.6Gb/s) lub DisplayPort v1.4 (max przepustowość 32.4Gb/s). Oczywiście nowsze wersje są kompatybilne wstecznie więc bez problemów można nowsze sprzęty łączyć ze starszymi.
W standardzie DisplayPort występują dwa rodzaje złącz: "duży" DisplayPort (DP) używany w monitorach oraz kartach graficznych PC-tów oraz "mały" mini-DisplayPort (miniDP) stosowany w niektórych modelach laptopów i monitorów.
Oferowane urządzenie służy do połączenia żródła sygnału posiadającego cyfrowe wyjście obrazu w postaci gniazda DisplayPort z urządzeniem wyświetlającym posiadającym analogowe wejście w postaci gniazda VGA. Konwerter posiada wtyk DisplayPort (podłączany do źródła sygnału) oraz gniazdo VGA do połączenia kablem VGA-VGA z urządzeniem wyświetlającym.
Aby komputer wyposażony w złącze DisplayPort (ew. miniDisplayPort) połączyć z monitorem wyposażonym jedynie w analogowe gniazdo VGA niezbędny jest konwerter aktywny czyli układ zamieniający cyfrowy sygnał obrazu standardu DisplayPort na analogowy sygnał standardu VGA. Oferowany przez nas konwerter jest właśnie takim urządzeniem.

Uwaga! Urządzenie działa tylko w jedną stronę: DisplayPort --> VGA czyli przesyła sygnał od gniazda DisplayPort (komputer) do gniazda VGA (monitor).
Konwerter wykonany jest w formie przejściówki na kablu o długości ok. 15cm dzięki czemu gniazdo DisplayPort do którego go wkładamy nie jest narażone jest na wyłamanie jak ma to miejsce w przypadku konwerterów zintegrowanych (wykonanych w formie wydłużonego klocka - tam dźwignia działająca na gniazdo DP jest dużo większa).
Urządzenie zapewnia zgodność ze standardami DisplayPort 1.2 oraz VGA oraz przesył obrazu o rozdzielczości WUXGA (1920x1200/60Hz), FullHD (1920x1080/60Hz) i oczywiście wszystkich niższych.
Konwerter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w w/w rozdzielczościach.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v.1.2, VGA
Złącza: DisplayPort 20pin męski, VGA D-SUB HD 15pin żeński
Styki sygnałowe złocone
Długość przewodu: ok. 15cm
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 52/36/20mm
Masa: ok. 45g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu