logo
Adapter wtyk DisplayPort - gniazdo miniDisplayPort DP v1.2 4K/60Hz biały 0.1m LogiLink
nr katalogowy: 32274
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Złącze miniDisplayPort (miniDP) jest wprowadzoną przez firmę Apple w 2008 roku zminiaturyzowaną wersją standardu DisplayPort (DP) który jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Złącze Thunderbolt1 wprowadzone przez Appla w 2011r oraz Thunderbolt2 wprowadzone w 2013 są kompatybilne ze złączem miniDisplayPort, tak więc wszystkie urządzenia współpracujące z miniDisplayPortem współpracują również z portami Thunderbolt1 i 2. Oprócz urządzeń firmy Apple złącze miniDisplayPort można spotkać także w niektórych modelach laptopów firm Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP, Dell oraz niektórych monitorach i płytach głównych PC-tów.
Oferowany adapter posiada wtyk DisplayPort z jednej oraz gniazdo miniDisplayPort z drugiej strony i umożliwia zamianę "małego" wtyku miniDiplayPort na "duży" DisplayPort. Tak więc posiadacze kabla miniDisplayPort mogą dzięki oferowanej przejściówce zwiększyć jego funkcjonalność i używać go również do sprzętu posiadającego wejście/wyjście DisplayPort (np. karty graficzne, monitory itp.).
Adapter posiada pełną obsadę 20 pinów, jego konstrukcja (złocone wtyki, pełne ekranowanie) zapewnia wysoką jakość połączenia umożliwiajacą praktycznie bezstratną transmisję przesyłanych sygnałów. Adapter spełnia wymogi standardu DisplayPort 1.2 i zapewnia transmisję cyfrowego sygnału dźwięku (do 8 kanałów) i obrazu o rozdzielczości 3840x2160pix/60Hz (i oczywiście wszystkich niższych). Co prawda producent deklaruje pracę adaptera w standardzie DisplayPort 1.1a, niemniej nasze testy wykazały działanie adaptera w rozdzielczościach j/w.

Adapter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: DisplayPort v.1.1 (wg. producenta), DisplayPort v.1.2 (wg. przeprowadzonych przez nas testów)
Złącza: DisplayPort 20pin męski, miniDisplayPort 20pin żeński, styki sygnałowe złocone
Kolor: biały
Długość przewodu: ok. 9cm
Średnica przewodu: ok. 5mm
Masa: ok. 20g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu