logo
Konwerter aktywny wtyk miniDisplayPort -> gniazdo HDMI/DVI/VGA 4K/FullHD czarny 0.15m DIGITUS
nr katalogowy: 32264
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Złącze miniDisplayPort (miniDP) jest wprowadzoną przez firmę Apple w 2008 roku zminiaturyzowaną wersją standardu DisplayPort (DP) który jest kolejnym (po DVI i HDMI) standardem przesyłu cyfrowego sygnału obrazu i dźwięku. Złącze Thunderbolt1 wprowadzone przez Appla w 2011r oraz Thunderbolt2 wprowadzone w 2013 są kompatybilne ze złączem miniDisplayPort, tak więc wszystkie urządzenia współpracujące z miniDisplayPortem współpracują również z portami Thunderbolt1 i 2. Oprócz urządzeń firmy Apple złącze miniDisplayPort można spotkać także w niektórych modelach laptopów firm Asus, Microsoft, Lenovo, Toshiba, HP, Dell oraz niektórych monitorach i płytach głównych PC-tów.
Oferowane urządzenie służy do połączenia żródła sygnału posiadającego cyfrowe wyjście obrazu w postaci gniazda mini DisplayPort z urządzeniem wyświetlającym posiadającym wejście w postaci gniazda HDMI, DVI-D lub VGA. Konwerter posiada wtyk mini DisplayPort (podłączany do źródła sygnału) oraz gniazda HDMI, DVI-D oraz VGA do połączenia odpowiednim kablem (HDMI-HDMI, DVI-DVI lub VGA-VGA) z urządzeniem wyświetlającym.
Standard HDMI/DVI posługujący się strumieniowym protokołem TMDS nie jest kompatybilny ze standardem DisplayPort który korzysta z pakietowego protokołu LVDS. Tak więc nie da się w prosty sposób (poprzez połączenie odpowiednich styków we wtyczkach) zapewnić transmisji między sprzętem posiadajacym gniazdo DisplayPort/miniDisplayPort z jednej strony a sprzętem posiadającym gniazdo HDMI z drugiej. Aby komputer wyposażony w złącze DisplayPort/miniDisplayPort połączyć z monitorem wyposażonym w gniazdo HDMI niezbędny jest adapter-konwerter czyli urządzenie zamieniające sygnał obrazu standardu DisplayPort na sygnał standardu HDMI.
Są dwa rodzaje konwerterów: pasywne i aktywne. Konwertery pasywne korzystając z funkcji DualMode DisplayPortu/miniDisplayPortu "wymuszają" pojawienie się sygnału HDMI na odpowiednich stykach gniazda DisplayPort/miniDisplayPort i przesyłają ten sygnał do monitora. Konwertery aktywne dokonują samodzielnie konwersji standardu DisplayPort na sygnał HDMI. Konwertery pasywne do działania wymagają DisplayPortu z trybem DualMode (DP++) - większość urządzeń obsługuje ten tryb niemniej należy to sprawdzić. Konwertery aktywne współpracują z każdym DisplayPortem (nie wymagają trybu DualMode DP++) oraz zapewniają kompatybilność z technologiami AMD Eyefinity, NVIDIA surround i Intel Collage.
Oferowany przez nas konwerter jest adapterem aktywnym posiadającym dodatkowo konwerter cyfrowo-analogowy VGA. Urządzenie nie wymaga trybu DualMode DP++, przesyła cyfrowy sygnał HDMI, DVI lub analogowy VGA i działa tylko w jedną stronę: mini DisplayPort --> HDMI/DVI/VGA czyli przesyła sygnał od gniazda mini DisplayPort (np. laptop) do gniazda HDMI lub DVI lub VGA (np. monitor, odbiornik TV).
Uwaga! Urządzenie nie jest rozgałęziaczem i nie prześle obrazu do trzech monitorów naraz. W jednym momencie można podłączyć tylko jeden kabel do któregoś z 3 portów wyjściowych.
Urządzenie jest zgodne ze standardami DisplayPort 1.2 oraz HDMI 1.4 i zapewnia przesył cyfrowego sygnału dźwięku i obrazu (w przypadku wyjścia DVI i VGA tylko obrazu) o maksymalnej rozdzielczości UltraHD 3840x2160/30Hz 32b color dla złącza HDMI, FullHD 1920x1080/60Hz 32b color dla złącza DVI-D oraz VGA.
Konwerter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i gwarantujemy jego działanie w w/w rozdzielczościach.

Uwaga! Firma Apple w swoich laptopach wprowadziła od 2006r kilka rodzajów portów do przesyłu sygnału obrazu. Oferowany adapter pasuje wyłącznie do portów miniDisplayPort, Thunderbolt1 i Thunderbolt2. Prosimy o sprawdzenie posiadanego portu w celu uniknięcia niewłaściwego zakupu.
Dane techniczne
Obsługiwane standardy: DisplayPort v.1.2, HDMI v.1.4, DVI-D SingleLink, VGA
Złącza: mini DisplayPort 20pin męski, HDMI typA 19pin żeński, DVI-D SingleLink 18+1pin żeński, VGA 15pin żeński, styki sygnałowe złocone
Kolor: czarny
Długość przewodu: ok. 15cm
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 87mm/40mm/16mm
Masa: ok. 46g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu