logo
Adapter kątowy 270° wtyk VGA - gniazdo DVI/I WQHD 2K/60Hz DELOCK
nr katalogowy: 32263
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Oferowany adapter VGA-DVI jest przejściówką umożliwiającą zamianę wtyku DVI-I (24P+5P) na wtyk VGA. Standard DVI przewiduje transmisję w jednym kablu zarówno sygnału cyfrowego jak i analogowego. Można więc za pomocą adaptera wyodrębnić z kabla DVI-DVI analogowy sygnał VGA i podłączyć do sprzętu posiadającego typowe analogowe gniazdo VGA 15P. Tak więc posiadając kabel DVI/I-DVI/I możemy w prosty sposób zamienić go na kabel DVI-VGA.

Oferowany adapter jest przejściem kątowym. Przejście kątowe VGA-DVI zmienia sposób wprowadzania wtyku VGA dzięki czemu możemy wygodniej poprowadzić kabel. Często gniazdo VGA wymusza prostopadłe do tylnej ścianki monitora (TV, rzutnika itp.) wyprowadzenie kabla. Oferowany przez nas adapter umożliwia poprowadzenie kabla równolegle do ścianki odbiornika, co w przypadku zawieszania na ścianie może być czasem niezbędne. Adaptery kątowe występują w dwóch rodzajach (umożliwiają podłączenie kabla od dołu lub od góry w stosunku do gniazda). Oferowany adapter jest przejściem kątowym 270° - na podstawie rysunku można sprawdzić ile miejsca zajmuje oraz czy będzie "obracał" kabel odpowiednio dla danego gniazda, w ofercie posiadamy również adaptery VGA-DVI kątowe 90°.
Uwaga! Kabel DVI-DVI na który założymy adapter musi być typu DVI-I tzn. posiadać żyły i piny do obsługi analogowych sygnałów kolorów RGB oraz synchronizacji, jeśli posiadany kabel jest typu DVI-D (przesyłający wyłącznie sygnał cyfrowy - we wtyczkach brakuje pinów do obsługi sygnałów analogowych) to połączenie DVI-VGA nie będzie obsługiwane.
Oferowany adapter zapewnia przesyłanie sygnałów o rozdzielczości WQHD 2560x1440pix/60Hz 32bit kolor, FullHD 1920x1080pix/60Hz 32 bit kolor (i oczywiście wszystkich niższych).
Adapter był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.
Dane techniczne
Złącza: wtyk VGA D-SUB HD15P (trzyrzędowy) męski, gniazdo DVI-I (24+5)P żeńskie, styki złocone
Wymiary (szerokość/głębokość/wysokość): 40/30/29mm
Masa: ok. 28g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu