logo
Adapter hub USB2.0 OTG + zasilanie wtyk mikro-B - 2x gniazdo A + gniazdo mikro-B 0.1m
nr katalogowy: 32223
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
USB On-The-Go (w skrócie OTG) to funkcja będąca częścią specyfikacji USB2.0. Pozwala ona na przełączenie urządzenia pracującego z założenia w trybie peryferyjnym slave (np. tablet czy smartfon) na tryb zarządzający master (USB host). W trybie USB host urządzenie peryferyjne przejmuje rolę komputera, co daje szerokie pole do manewru gdy chodzi o podłączanie zewnętrznych akcesoriów (np. smartfon może korzystać z podłączonego dysku, tablet może korzystać z podłączonej klawiatury itp.).
Standardowo urządzenia typu smartfon, tablet, drukarka itp. są traktowane jako peryferyjne (slave), ponieważ zwykle są podłączane do komputera w celu transmisji danych i pobierania energii do zasilania/ładowania. Aby przestawić urządzenie w tryb host i wysyłać zasilanie (np. umożliwić podłączenie klawiatury, myszki czy pendriva do smartfona) należy zastosować adapter OTG.
Oferowana przejściówka jest adapterem hubem OTG do podłączenia 2 urządzeń peryferyjnych z możliwością ich dodatkowego zasilania. Dzięki tej funkcji peryferia podłączone do smartfonu/tabletu są zasilane z podłączonego zasilacza i nie zużywają zasobów energii smartfona/tabletu.
Oferowany adapter hub OTG posiada wtyczkę USB mikro-B do podłączenia hosta, dwa gniazda USB A do podłączenia dwóch urządzeń peryferyjnych oraz gniazdo USB mikro-B do podłączenia zasilacza (opcjonalnie).

Uwaga! Zasilanie z podłączonego zasilacza jest przesyłane wyłącznie do urządzeń peryferyjnych. Zasilacz nie ładuje smartfonu/tabletu.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB2.0/1.1, transfer max 480Mb/s
Złącza: wtyk USB2.0 typ mikro-B męski (do podłączenia hosta), 2x gniazdo USB2.0 typ A żeńskie (do podłączenia peryferiów), gniazdo USB2.0 typ mikro-B żeńskie (do podłączenia zasilania)
Długość przewodów: 3x5cm + 5cm
Masa: ok. 20g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu