logo
Adapter USB2.0 OTG wtyk mikro/B - gniazdo A DELOCK
nr katalogowy: 32212
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

USB On-The-Go (w skrócie OTG) to funkcja będąca częścią specyfikacji USB 2.0. Pozwala ona na przełączenie urządzenia pracującego z założenia w trybie peryferyjnym (USB slave) na tryb zarządzający czyli master (USB host). W trybie USB host urządzenie peryferyjne przejmuje rolę komputera, co daje szerokie pole do manewru gdy chodzi o podłączanie zewnętrznych akcesoriów (np. drukarka może drukować z podłączonego do niej bezpośredno aparatu fotograficznego, tablet moze korzystać z podłączonej klawiatury itp.). Aby rozróżnić które urządzenie ma być traktowane jako zarządzające (master) a które jako slave (peryferyjne) badany jest stan pinu nr 4 w gnieździe urządzenia (mini USB lub mikro USB). Jeśli pin nr 4 jest zwarty do masy to urządzenie staje się hostem (zarządającym), jeśli pin nr 4 jest niepodłączony to urządzenie traktowane jest jako peryferyjne (slave).
Standardowo urządzenia typu smartfon, tablet, drukarka itp. są traktowane jako peryferyjne (slave), ponieważ zwykle są podłączane do komputera w celu transmisji danych i pobierania energii do zasilania/ładowania. Aby przestawić urządzenie w tryb master i wysyłać zasilanie (np. umożliwić podłączenie klawiatury, myszki czy pendriva do tabletu) należy zmienić stan pinu nr 4 w gnieździe USB urządzenia. Oferowany zdapter USB OTG ma pin nr 4 podłączony do masy a więc wymusza tryb master w urządzeniu do którego zostanie podłączony. Schemat połączeń wewnętrznych adaptera prezentuje rysunek poniżej:
Oferowany adapter OTG posiada wtyczkę USB mikro-B do podłączenia hosta, oraz gniazdo USB A do podłączenia urządzenia peryferyjnego:
Uwaga! Warunkiem koniecznym korzystania z adaptera jest obsługa USB OTG przez urządzenie (smartfon, tablet) do którego chcemy podłączać peryferia.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB2.0/1.1, transfer max 480Mb/s
Złącza: wtyk USB2.0 typ mikro-B męski (do podłączenia hosta), gniazdo USB2.0 typ A żeńskie (do podłączenia peryferiów), styki złocone
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 48/18/9mm
Masa: ok. 8g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu