logo
Adapter MHL mikroUSB wtyk 11P - gniazdo 5P do Samsunga S3/4/5
nr katalogowy: 32205
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis i specyfikacje dostępna jest tutaj .

Standard MHL (Mobile High-Definition Link) umożliwia przesyłanie obrazu i dżwięku między urządzeniem mobilnym (smartfon, tablet) a sprzętem RTV (odbiornik TV, monitor). Standard MHL był popularny na rynku urządzeń elektroniki użytkowej do czasu pojawienia się standardu USB-C i był stosowany w urządzeniach takich producentów jak Samsung, HTC, LG, Toshiba, Sony, Nokia. Większość telefonów/tabletów obsługujących MHL posiada typowe gniazdo USB mikro-B 5P i do ich połączenia z monitorem/odbiornikem TV służy konwerter MHL mikroUSB/5P-HDMI.

Niektóre modele Samsunga (np. S3, S4, S5, Note4, Note5, Note8) do obsługi MHL używają portu USB 11P i aby z niego skorzystać potrzebny jest konwerter MHL dedykowany do tych modeli lub typowy konwerter MHL z 5-cio pinowym wtykiem i dodatkowy adapter 11P-5P. Oferowana przez nas przejściówka jest właśnie takim adapterem który zamienia wtyk 5-cio pinowy typowego konwertera MHL na wtyk 11-sto pinowy pasujący do tych modeli Samsunga.
Po umieszczeniu przejściówki w porcie mikroUSB SAMSUNGA możemy podłączyć go do TV/monitora korzystając z typowego konwertera MHL i kabla HDMI-HDMI.
Uwaga! W urządzeniach mobilnych Samsunga obsługujących standard MHL stosowane są różne gniazda - starsze modele posiadają typowe gniazdo 5P, nowsze 11P a niektóre (jak S7) nie obsługują MHL - proszę o sprawdzenie swojego urządzenia na liście kompatybilności organizacji MHL: MHL Devices.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: MHL 2.0/1.0
Złącza: wtyk USB mikro-B 11P męski, gniazdo USB mikro-B 5P żeńskie
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 31/13/8mm
Masa: ok. 3g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu