logo
Przyłącze konwerter wtyk USB-C -> wtyk HDMI UHD 4K/60Hz 1.8m
nr katalogowy: 32203
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Standard USB3.2 typ C wprowadzony w 2015 jako najnowsza wersja złącza interfejsu USB zachowuje kompatybilność z poprzednimi wersjami USB oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania dużej mocy (Power Delivery) oraz przesyłania cyfrowych i analogowych sygnałów obrazu i dźwięku (Alternate Mode). Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie złącza USB/C występują w większości urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych (komputery, laptopy, smartfony, tablety). Z uwagi na fakt, iż w różnych urządzeniach posiadających interfejs USB-C wymagane są różne funkcje można wyróżnić kilka wersji interfejsów:
Ponadto, każda z w/w wersji może (ale nie musi) posiadać tryb Power Delivery czyli możliwość dwukierunkowgo przesyłania zasilania o dużej mocy.

Tak więc mimo identycznego wyglądu porty USB-C w posiadanych urządzeniach mogą się bardzo różnić funkcjonalnościami. W związku z tym producenci okablowania w celu optymalizacji kosztów starają się dopasować swoje produkty do realizownych funkcji (nie ma przecież sensu stosowanie drogiego kabla Thunderbolt do podłączenia smartfona do ładowarki 5V). Przed zakupem okablowania należy więc określić do czego ma służyć, zweryfikować czy dana funkcjonalność jest zaimplementowana w naszych sprzętach oraz sprawdzić czy kupowany adapter/kabel realizuje tę funkcjonalność. Niestety większość producentów nie oznacza funkcjonalności portów USB-C w produkowanych urządzeniach (wyjątkiem jest symbol błyskawicy oznaczający interfejs Thunderbolt), należy więc to sprawdzić w specyfikacji sprzętu.

Oferowane przyłącze posiada z wtyk USB-C z jednej oraz wtyk HDMI z drugiej strony.
Kabel USB-C->HDMI umożliwia przesłanie obrazu i dżwięku z urządzenia wyposażonego w port USB-C (większość nowych laptopów) do monitora (TV, rzutnika, projektora itp.) wyposażonego w gniazdo HDMI.
Uwaga! Adapter współpracuje wyłącznie z portem USB-C obsługującym tryb Alternate Mode. Większość laptopów posiadających porty USB-C pracuje w tym trybie (port z symbolem błyskawicy lub DP), w przypadku innych urządzeń należy to sprawdzić w specyfikacji producenta.

Oferowane przyłącze zapewnia przesył dźwięku i obrazu w rozdzielczości do UHD 4Kx2K/60Hz, obsługuje format 3D oraz szyfrowanie HDCP, wspiera systemy operacyjne Windows, Mac OS X i Chrome OS i wyświetla obraz w trybie ekranu Primary/Extended/Mirror (ekran jedyny, rozszerzony lub powielony).
Dane techniczne
Obsługiwane standardy: USB3.1, HDMI 2.0
Złącza: USB typ C męski, HDMI typ A męski, złocone styki
Chipset: CS5265AN
Kolor: czarny
Średnica kabla: ok. 5mm
Żyły: Cu OFC AWG32
Długość kabla: 1.8m
Masa: ok. 60g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu