logo
Konwerter aktywny MHL3.0 mikroUSB 5P -> HDMI UHD 4K DIGITUS
nr katalogowy: 32200
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard MHL (Mobile High-Definition Link) wprowadzony w 2010r jest standardem przesyłu cyfrowego sygnału wizji i fonii między urządzeniem mobilnym (smartfon, tablet) a ekranem (odbiornik TV, monitor, rzutnik). Wersja MHL3.0 umożliwia przesyłanie nieskompresowanych sygnałów obrazu w rozdzielczości UHD (4Kx2K/30Hz) i dżwięku wielokanałowego 7+1 z Dolby TrueHD i DTS-HD, obsługuje szyfrowanie HDCP, oraz umożliwia korzystanie z pilota (podłączonego odbiornika TV) do sterowania źródłem sygnału (tabletem, smartfonem itp.) MHL oparty jest na strumieniowym protokole TMDS z którego korzysta również standard DVI/HDMI więc konwersja sygnału MHL-->HDMI jest dość prosta. Standard MHL był popularny na rynku urządzeń elektroniki użytkowej do czasu pojawienia się standardu USB-C. Złącze MHL było stosowane przez takich producentów jak Samsung, HTC, LG, Toshiba, Sony, Nokia.
Oferowany przez nas konwerter umożliwia połączenie między sprzętem posiadającym wyjście MHL w formie gniazda mikroUSB/B (np. smartfon, tablet) z odbiornikiem z wejściem HDMI (np. LCD, plasma, projektor itp.). Urządzenie jest konwerterem aktywnym co oznacza, współpracuje z każdym monitorem (obiornikiem TV) wyposażonym w port HDMI (nie jest wymagany specjalny port HDMI-MHL). Konwerter wyposażony jest w port zasilania (gniazdo mikroUSB/B) do którego należy podłączyć zasilacz 5V (typową ładowarkę z wtykiem mikroUSB). Zasilany jest wtedy jednocześnie konwerter MHL oraz ładowane podłączone urządzenie (smartfon/tablet).
Oferowane urządzenie zapewnia zgodność ze standardem MHL v3.0/2.0/1.0, zapewnia przesył cyfrowego sygnału dźwięku wielokanałowego (8 kanałów, Dolby TrueHD, DTS-HD) i obrazu o rozdzielczości UltraHD (3840x2160/30 Hz), wspiera szyfrowanie HDCP2.2 oraz umożliwia korzystanie z funkcji RCP (sterowanie funkcjami MHL pilotem podłączonego odbiornika TV).

Uwaga! Nie każdy telefon/tablet wspiera standard MHL - proszę o sprawdzenie swojego urządzenia na liście kompatybilności organizacji MHL: MHL Devices.
Większość telefonów/tabletów obsługujących MHL posiada typowe gniazdo USB mikro-B 5P. Tylko niektóre modele Samsunga (np. S3, S4, S5, Note4, Note5, Note8) do obsługi MHL używają portu USB 11P. Do ich obsługi niezbędny jest dodatkowy adapter 5P-11P dostępny w naszej ofercie.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: MHL v3.0/2.0/1.0
Złącza wejściowe: wtyk MHL USB2.0 mikro-B 5P męski, gniazdo zasilania 5V USB2.0 mikro-B żeńskie
Złącze wyjściowe: gniazdo HDMI/A 19P żeńskie
Wymiary urządzenia (długość/szerokość/wysokość/długość kabla): 50/26/10/100mm
Masa: ok. 19g
Zasilanie: 5V z portu USB mikro-B
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu