logo
Kabel USB-C USB2.0 HighSpeed 480Mb/s 3A wtyk C - wtyk C 3.0m DIGITUS
nr katalogowy: 31334
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą kabla jest renomowana niemiecka firma DIGITUS. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard USB3.2 typ C wprowadzony w 2015 jako najnowsza wersja złącza interfejsu USB zachowuje kompatybilność z poprzednimi wersjami USB oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania dużej mocy (Power Delivery) oraz przesyłania cyfrowych i analogowych sygnałów obrazu i dźwięku (Alternate Mode). Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie złącza USB/C występują w większości urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych (komputery, laptopy, smartfony, tablety). Z uwagi na fakt, iż w różnych urządzeniach posiadających interfejs USB-C wymagane są różne funkcje można wyróżnić kilka wersji interfejsów:
Ponadto, każda z w/w wersji może (ale nie musi) posiadać tryb Power Delivery czyli możliwość dwukierunkowgo przesyłania zasilania o dużej mocy.

Tak więc mimo identycznego wyglądu porty USB-C w posiadanych urządzeniach mogą się bardzo różnić funkcjonalnościami. W związku z tym producenci okablowania w celu optymalizacji kosztów starają się dopasować swoje produkty do realizownych funkcji (nie ma przecież sensu stosowanie drogiego kabla Thunderbolt do podłączenia smartfona do ładowarki 5V). Przed zakupem okablowania należy więc określić do czego ma służyć, zweryfikować czy dana funkcjonalność jest zaimplementowana w naszych sprzętach oraz sprawdzić czy kupowany adapter/kabel realizuje tę funkcjonalność. Niestety większość producentów nie oznacza funkcjonalności portów USB-C w produkowanych urządzeniach (wyjątkiem jest symbol błyskawicy oznaczający interfejs Thunderbolt), należy więc to sprawdzić w specyfikacji sprzętu

Oferowany kabel posiada z obu stron wtyczki USB-C i służy do połączenia urządzeń posiadających porty USB-C.
Oferowany kabel jest wykonany w wersji USB2.0, służy do transmisji danych i zasilania/ładowania. Przepustowość kabla wynosi 480Mb/s, kabel obsługuje tryb Power Delivery, maksymalny prąd zasilania/ładowania wynosi 3A. Kabel posiada podwójne ekranowanie, żyły wykonane są z czystej miedzi o przekroju AWG22 (zasilanie) oraz AWG28 (transfer danych).
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB2.0, transfer max 480Mb/s, obsługa PD, prąd maksymalny 3A
Złącza: 2x USB2.0 typ C męski, złocone styki
Długość kabla: 3.0m
Średnica kabla: ok. 4.5mm
Żyły: AWG28 dane, AWG22 zasilanie
Masa: ok. 90g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu