logo
Przyłącze wtyk VGA - wtyk DVI-A 12+5P FullHD WQHD 10.0m
nr katalogowy: 31138
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Standard DVI (Digital Visual Interface) definiuje sposób przesyłania cyfrowego i analogowego przesyłu obrazu. Protokołem przesyłu danych cyfrowych jest TMDS (identyczny jak w HDMI) zaś sygnał analogowy składa się z danych kolorów RGB i synchronizacji (tak jak VGA). Cyfrowy strumień wideo składa się z jednego kanału (Single Link) lub dwóch kanałów (Dual Link). Maksymalne przenoszone rozdzielczości to 4K (3840x2400/33Hz) dla sygnału cyfrowego Dual Link lub WUXGA (1920x1200/60Hz) dla sygnału cyfrowego Single Link i sygnału analogowego.
Z uwagi na możliwość przesyłania sygnałów zarówno cyfrowych jak i analogowych producenci sprzętu stosują porty DVI różniące się obsadą pinów (zwykle stosowane są porty DVI-I Dual Link lub DVI-D Dual Link, pozostałe rodzaje portów implementowane są bardzo rzadko):
Oferowane przyłącze jest kablem typu VGA-DVI/A i służy do przesyłania analogowego sygnału obrazu pomiędzy sprzętami posiadającymi gniazda VGA i DVI-I. Należy zwrócić uwagę, czy gniazdo DVI do którego podłączany jest kabel jest gniazdem DVI-I (musi posiadać piny do obsługi analogowych sygnałów kolorów RGB oraz synchronizacji), jeśli sprzęt posiada wyłącznie gniazdo DVI-D kabel DVI-VGA nie będzie działał (nie da się go podłączyć).
Wtyk DVI oferowanego kabla można podłączyć do gniazda DVI-I Single Link lub DVI-I Dual Link. Mimo, iż wtyk posiada 23 piny to jest wtykiem DVI-A 12+5P (aktywne są tylko piny wymagane do przesyłania analogowego sygnału VGA).
Oferowane przyłącze posiada żyły sygnałowe wykonane z miedzi beztlenowej, podwójne ekranowanie oraz złocone styki i zapewnia przesyłanie sygnału o rozdzielczości WQHD 2560x1440pix/60Hz 32bit kolor lub FullHD 1920x1080pix/60Hz 32 bit kolor (i oczywiście wszystkich niższych). Dwa fitry ferrytowe redukują emisję zakłóceń.
Kabel był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.
Dane techniczne
Złącza: wtyk DVI-A 12+5pin męski, wtyk VGA DSUB HD15pin męski, pełne ekranowanie, styki sygnału złocone
Kabel: średnica ok. 7.5mm, podwójnie ekranowany, miedź beztlenowa OFC, 2 filtry ferrytowe
Długość: 10.0m
Masa: ok. 770g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu