logo
Przyłącze wtyk VGA - wtyk DVI ANALOG WQHD FullHD 2K/60Hz 1.8m
nr katalogowy: 31133
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Standard DVI (Digital Visual Interface) definiuje sposób przesyłania cyfrowego i analogowego przesyłu obrazu. Protokołem przesyłu danych cyfrowych jest TMDS (identyczny jak w HDMI) zaś sygnał analogowy składa się z danych kolorów RGB i synchronizacji (tak jak VGA). Cyfrowy strumień wideo składa się z jednego kanału (Single Link) lub dwóch kanałów (Dual Link). Maksymalne przenoszone rozdzielczości to 4K (3840x2400/33Hz) dla sygnału cyfrowego Dual Link lub WUXGA (1920x1200/60Hz) dla sygnału cyfrowego Single Link i sygnału analogowego.
Z uwagi na możliwość przesyłania sygnałów zarówno cyfrowych jak i analogowych producenci sprzętu stosują porty DVI różniące się obsadą pinów (zwykle stosowane są porty DVI-I Dual Link lub DVI-D Dual Link, pozostałe rodzaje portów implementowane są bardzo rzadko):
Oferowane przyłącze jest kablem typu VGA-DVI/A, posiada wtyczkę VGA z jednej oraz wtyczkę DVI-I z drugiej strony i służy do przesyłania analogowego sygnału obrazu pomiędzy sprzętami posiadającymi gniazda VGA oraz DVI-I.
Należy zwrócić uwagę, czy gniazdo DVI do którego podłączany jest kabel jest gniazdem DVI-I (musi posiadać piny do obsługi analogowych sygnałów kolorów RGB oraz synchronizacji), jeśli sprzęt posiada wyłącznie gniazdo DVI-D kabel DVI-VGA nie będzie działał (nie da się go podłączyć).
Mimo, iż wtyk posiada 23 piny to jest wtykiem DVI-A 12+5P (aktywne są tylko piny wymagane do przesyłania analogowego sygnału VGA). Transmisja sygnału VGA-DVI (lub DVI-VGA) realizowana jest analogowym kanałem przesyłu sygnału w związku z czym maksymalne do uzyskania rozdzielczości obrazu to WQHD 2560x1440pix/60Hz 32bit kolor lub FullHD 1920x1080pix/60Hz 32 bit kolor (i oczywiście wszystkie niższe).
Kabel był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX970 - monitor IIYAMA 28" B2888UHSU 4K) i pisząc o przenoszonych rozdzielczościach piszemy o faktycznych sprawdzonych parametrach.
Dane techniczne
Standard przesyłanego sygnału: analogowy DVI/A
Złącza: wtyk DVI-I (18+5)P męski, VGA D-SUB HD15P (trzyrzędowy) męski, pełne ekranowanie, styki sygnału złocone
Kabel: średnica ok. 7.5mm, podwójnie ekranowany, miedź beztlenowa OFC, 2 filtry ferrytowe
Długość: 1.8m
Masa: ok. 220g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu